Zepsute wagi samochodowe

Mieliśmy ostatnio z mężem przykrą sytuację. Mamy stary samochód, kupiony na rynku samochodów używanych. Wszystko było z nim dobrze i w sumie nadal jest. Niestety okazało się jednak, że nie zgadza się waga podana w dokumentach.

Wagi samochodowe a niedokładny pomiar

wagi samochodoweKtoś źle ją wpisał. Pomyśleliśmy, że może waga samochodowa przez niego stosowana niestety nie była najlepszej jakości. Może była zepsuta? Nie wiadomo, co było przyczyną takiej pomyłki, ale niestety my musieliśmy za nią zapłacić. Kiedy byliśmy na corocznej kontroli samochodu wyszedł właśnie ten błąd i dostaliśmy informację, że w ciągu dwóch tygodni musimy zmienić informację w dokumentach. Inaczej bowiem nasz przegląd straci ważność. Musieliśmy udać się do urzędu i nanieść poprawki. Okazało się, że w stacji kontroli pojazdów wagi najazdowe potrafią z lepszą precyzją określić, ile waży dany pojazd. Byliśmy wściekli, bo niestety nie mogliśmy zmienić tego błędu w mieście, w którym mieszkamy, tylko musieliśmy jechać do rodzinnego, w którym samochód był zarejestrowany. Nie sądziłam, że wagi samochodowe mogą napytać człowiekowi tyle biedy. Wycieczka była długa, bo wyprowadziliśmy się dość daleko i to w sumie całkiem niedawno.

Byłam zła, że nie przydarzyło nam się dowiedzieć odnośnie tego błędu w dokumentach wcześniej, kiedy jeszcze mieszkaliśmy w tym samym mieście, co rodzice. Cóż, było jednak robić? W końcu załatwiliśmy tę sprawę, ale kosztowało nas to sporo czasu i nerwów. Musieliśmy sami płacić za czyjś błąd. To było niesprawiedliwie, ale takie sytuacje się zdarzają.