Zegarki taktyczne Garmina

Wielozadaniowe zegarki, jakie noszone są przez personel służb mundurowych czy ratowniczych działają bardzo podobnie do zegarków sportowych. Mają bowiem te same funkcje co sportowe zegarki, służące do monitorowania odległości czy zdrowia sportowca, aczkolwiek ilość programów zawartych w zegarkach wojskowych czy taktycznych, jak niejednokrotnie są nazywane, jest znacznie większa.

Wielozadaniowy zegarek od Garmina

garmin tactix deltaJednymi z najlepszych i najbardziej zachwalanych zegarków wielozadaniowych są urządzenia od Garmina. Wszystkim entuzjastom zaawansowanego, wielozadaniowego sprzętu polecany jest Garmin Tactix Delta, uznawany przez personel wojskowy za najlepszy zegarek ze średniego przedziału cenowego. Jest to urządzenie o mnóstwie zastosowań, gdyż może ono funkcjonować jako standardowy zegarek sportowy i monitorować aktywność użytkownika, aczkolwiek jego funkcje nie kończą się wyłącznie na funkcjonalności sportowej. Tactix Delta jest jednym z najtańszych zegarków wyposażonych w lokalizator GPS i aktywny system nawigacji satelitarnej, a w przeciwieństwie do większości urządzeń sportowych, może działać również z dala od centrum miast, gdyż jest on podłączony na stałe do sieci satelitarnej, z której pobiera na bieżąco lokalizację i dane o otoczeniu. Może służyć jako podręczna mapa czy zamiennik nawigacji satelitarnej, lub urządzenie do ułatwienia poruszania się w terenie, gdyż posiada wbudowany kompas elektroniczny, oraz mierniki wysokości, określające położenie użytkownika względem poziomu morza.

Jest to również zegarek całkowicie wodoodporny i wodoszczelny, dlatego bez większego trudu może być wykorzystywany przez nurków, zarówno zawodowych jak i rekreacyjnych. Podświetlany ekran pozwala dopasować jasność wyświetlacza do dowolnej sytuacji.