Zastosowanie taśm przenośnikowych

Urządzenia transportu bliskiego stanowią fundamentalny element wielu linii produkcyjnych w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Transportery taśmowe pozwalają na niezwykle łatwe przemieszczanie materiałów wszelkiego rodzaju, począwszy od sypkich surowców wydobywanych w kopalniach, kończąc chociażby na gotowych produktach spożywczych przemysłu mięsnego.

Rodzaje taśm przenośnikowych

taśmy przenośnikowePrzedsiębiorstwa transportu bliskiego niezwykle cenią sobie funkcjonalność takich urządzeń. Ich bezawaryjność bezpośrednio wpływa na wydajność linii produkcyjnej, przez co bardzo istotne jest, aby zamontować w nich najwyższej jakości taśmy przenośnikowe. Tak zwane „cięgna bez końca” będące rdzeniem każdego transportera taśmowego występują w bardzo wielu wariantach, które różnią się od siebie kluczowymi właściwościami w zależności od ich przeznaczenia. Wyróżniamy między innymi taśmy olejoodporne, taśmy przystosowane do transportu materiałów o wysokiej temperaturze, taśmy wytrzymałe na ścieranie i mogące przyjmować duże obciążenia, a także pospolite taśmy ogólnego przeznaczenia. W zależności od rodzaju działalności gospodarczej taśmy różnią się od siebie także materiałem, z którego są wykonane, na przykład mogą być one bawełniane, silikonowe, gumowe lub winylowe. Każde z nich posiadają różne rodzaje profili, dzięki czemu możemy dostosować typ taśmy do typu działalności linii produkcyjnej oraz właściwości transportowanych produktów.

Jakość materiałów i wykonania taśmy ma nieodzowny wpływ na efektywność linii produkcyjnej. Firmy zajmujące się dystrybucją taśm do transporterów prowadzą także usługi związane z ich montażem oraz serwisem, dzięki czemu w przypadku awarii będziemy mogli natychmiast naprawić usterkę, przez co straty wydajnościowe w przedsiębiorstwie będą minimalne.