Zalety oleju Bona do tarasu

Materiałem, po który sięgamy najczęściej przy budowie tarasu jest drewno. To właśnie ono daje możliwość tworzenia dowolnych konstrukcji, które stanowią doskonałą ozdobę, a przy tym są niezwykle wytrzymałe. Musimy jednak pamiętać o tym, że drewno jest materiałem, który wymaga szczególnego traktowania. Po jakie produkty sięgać, aby jak najdłużej nam służyło? 

Oleje Bona – dbałość o taras 

olej do tarasu bonaJednym z produktów, którego nie może zabraknąć przy konserwacji drewna tarasowego jest olej. To właśnie on pokrywa swoją powłoką materiał, tworząc przy tym warstwę ochronną. Ochrona obejmuje zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przy mocnych promieniach słońca i wysokich temperaturach drewno tarasowe nie kurczy się i nie wysycha zbyt mocno. Z kolei wysoka wilgotność czy opady deszczów nie powodują puchnięcia zabezpieczonych olejem desek tarasowych. Olej chroni również drewno przed mrozami, które sprawiają, że niezabezpieczony materiał pęka. Jednak, jeśli zależy nam na jak najwyższym stopniu ochrony musimy stawiać na jak najlepsze produkty dostępne na rynku. Niezaprzeczalnie jednym z nich jest olej do tarasu Bona. Jest to jeden z najczęściej wybieranych preparatów do zabezpieczania drewna, wybieranych przez klientów. Mimo swojej doskonałej jakości nie jest produktem zbyt drogim, a wręcz przeciwnie – przystępnym na każdą kieszeń. Jeśli więc szukamy dobrego oleju do drewna, który nie odstrasza swoją wysoką ceną, producent ten będzie strzałem w dziesiątkę. 

Choć surowe drewno wygląda doskonale, efekt ten utrzymuje się niezwykle krótko. W szczególności, jeśli stanowi ono pokrycie tarasu narażonego na działanie wielu czynników zewnętrznych. Wybierając produkt, jakim jest olej w najmniejszym stopniu nie odbieramy doskonałego efektu, jaki tworzą sęki drewna.