Zalety elektronicznych zamków hotelowych

Jedną z rzeczy, które mogą uderzać obcokrajowców przyjeżdżających do Polski jest to, że w niektórych hotelach wciąż stosowane są zamki z kluczami. Nie jest to uciążliwe ani męczące dla gości, ale każdy tego rodzaju obiekt skorzystałby na innowacji w tej dziedzinie.

Jakie korzyści przynosi system elektronicznych zamków hotelowych?

zamki hoteloweKażda osoba zajmująca się branżą hotelarską doskonale wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Prawda jest taka, że na tym polu punkty zdobywają hotele, które mają zamki hotelowe otwierane na kartę elektromagnetyczną. Dlaczego to takie istotne? Z punktu widzenia gościa karty są znacznie wygodniejsze niż standardowe klucze. Można je schować do portfela lub nosić w kieszeni nie martwiąc się o zarysowanie telefonu. Są to jednak mniej istotne rzeczy. Najważniejsze jest to, co dzieje się w sytuacji, w której gość gubi klucz do pokoju. Standardowy zamek jest wówczas do wymiany – w końcu nigdy nie mamy pewności, czy osoba która znajdzie klucz będzie miała dobre zamiary. Kosztem oczywiście obciążany jest gość, który to z kolei może być zaskoczony takim obrotem sprawy. W przypadku kart elektromagnetycznych sprawa wygląda o niebo prościej. Recepcjonista dezaktywuje starą kartę po czym koduje nową, która od tego momentu jest jedyną otwierającą pokój. Nie ma potrzeby obciążać gościa za stratę, ponieważ koszt pojedynczej karty jest bardzo niski. Nie ma też konieczności wymiany zamka w drzwiach. Analogicznie ma się sytuacja, gdy gość przy wymeldowaniu zapomni oddać klucza i weźmie go ze sobą. W przypadku karty – nie ma problemu. W przypadku standardowego klucza – kolejne koszty.

Polska jednak również pod tym względem goni Europę Zachodnią. Praktycznie każdy hotel, który jest obecnie budowany ma nowoczesny system zamków, tak samo jak część starych również zdecydowała się na wymianę.