Zagospodarowanie przestrzeni sklepowej

Patrząc przez okno widzę ogromny sklep meblowy i tak się zastanawiam co się stało z sklepami, które pamiętam. Dawniej miały one z dwa pomieszczenia, rozsądnych rozmiarów, a jak zdarzył się już jakiś piętrowy to był prawdziwy luksus. A teraz idziesz do sklepu meblowego i masz wyznaczone kierunki zwiedzania by się nie zgubić. Przesada a może standard tych czasów?

magazynGdy spojrzy się na ofert tych sklepów to chyba jednak standard. Dawniej każdy miał taką samo meblościankę i stolik, innych po prostu nie było, więc i w sklepie nie mogły być ich więc, a dziś wszystkiego mamy po naście rodzai i to w różnych wariantach kolorystycznych i z różnego materiały. Większy asortyment większa przestrzeń sklepowa, dość logiczne. Sklep meblowy oferuje nam wyposażenie sklepów, biur i domów. Jednym słowem full serwis. Kupić można wszystko o czym się pomyśli, a i to na co człowiek by nie wpadł. Wszystko dokładnie posegregowane i poukładane w odpowiednich działach jak na przykład kuchnia łazienka, chłodnictwo, meble regały sklepowe. Oczywiście wszystko w kilku rodzajach i wariantach. Kiedyś regał to był regał po prostu dziś mamy już osobno regał na książki, regał sklepowy, regał drewniany, regał metalowy i tak naprawdę nie wiadomo jaki jeszcze. No i jaki wybrać, żeby gafy nie popełnić? Bo czy wypada nam na regale do książek ułożyć ubrania, a sklepowy wstawić do piwnicy. Trzeba przyznać, że to już chyba lekka przesada. Oczywiście dobrze jest mieć wybór, móc stworzyć swoje własne niepowtarzalne wnętrze, ale czasami popadamy już trochę w paranoje. Ilość ofert sprawia, że nie wiemy co wybrać, co jest właściwe a co nie i jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Kiedyś ludzie narzekali, że nie mają co kupić, a jak już się udało coś znaleźć to nie było mowy o tym by mieć jakikolwiek wybór. Brało się co było i tyle. Jak to się jednak mówi, uważaj o co prosisz, bo będzie Ci dane. Dziś mamy tak wybór, że nie wiemy za co się złapać i też narzekamy. Taka już chyba jest nasza natura, my po prostu lubimy narzekać.