Wynajem samochodów na wakacje

Wielu zastanawia się, czy w Polsce możemy nim podróżować poza granicami naszego kraju? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Wiele zależy od wypożyczalni. Właściciel musi nam udzielić zgody, niektóre firmy mają oddziały także za granicami. Pamiętajmy, że czasem może nastąpić potrzeba zamiany auta. Wynajem samochodów to świetna sprawa, jednak upewnijmy się zawczasu, że wszystkiego się dowiedzieliśmy.

Jak wynająć samochód na wakacje?

wynajem samochodów osobowych łódźJak już zostało wspomniane, spokojnie wynajem samochodów na wakacje jest możliwy, jednak nie każda wypożyczalnia da nam zgodę na podróż za granicę. Niestety będzie to wiązało się to z dodatkową opłatą, jednak nie jest ona tak duża, jak mogłoby się wydawać. To koszt około dwustu złotych, co przy kosztach zagranicznych wakacji nie jest jakąś powalająca ceną. Po uzyskaniu zgody i uiszczeniu opłaty przychodzi czas na formalności. To znaczy musimy wypełnić deklarację, że jedziemy do kraju lub krajów, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Potem, musimy pokazać dodatkowe dokumenty. A są one takie, jak w przypadku standardowego wynajmu samochodu, to znaczy: prawo jazdy, dokument tożsamości, karty kredytowej. Osoba chcąca wynająć samochód musi również uiścić kaucję na poczet ewentualnych uszkodzeń powstałych z winy klienta. Jeśli interesuje nas wynajem samochodów osobowych Łódź to miasto, w którym znajdziemy wiele rekomendowanych wypożyczalni.

Trzeba przyznać, że wynajem samochodów na wakacje to naprawdę świetna opcja, pozwoli nam uniknąć problemu z pakowaniem się w 1 walizkę, by nie przekroczyć olbrzymiej ceny za bagaż. W samochodzie czujemy się wolni, mamy więcej swobody, możemy zatrzymywać się po drodze i podziwiać widoki. To lepszy wybór i nie tak skomplikowany jak się może wydawać.