Wykorzystanie zbiorników na RSM w gospodarstwach

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z koniecznością zainwestowanie w odpowiedni sprzęt pozwalający na uprawę ziemi oraz właściwe rozprowadzanie na niej nawozów. Trzeba się zatem zaopatrzyć w odpowiednie pojazdy, a także dobrej jakości naturalny nawóz, który pomoże zwiększyć obfitość plonów.

Zalety zbiorników RSM

zbiorniki na rsmPrzede wszystkim warto ustalić, jakich nawozów używać – od tego będzie zależało to, jaki sprzęt będzie wymagany. Za najbardziej skuteczny w ostatnim czasie uważany jest nawóz RSM, czyli roztwór saletrzano-mocznikowy składający się głównie z azotu. Pomaga on w użyźnianiu oraz odżywianiu gleby, która odwdzięcza się nam obfitymi plonami w trakcie plonów. Do jego składowania oraz transportu używa się zbiorniki na RSM, które dostępne są w różnej wielkości – wszystko zależy od potrzeb, a przede wszystkim rozmiarów danego gospodarstwa. Zbiorniki można nabyć w wielkości od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy litrów. Wykonane są one z wysokiej jakości polietylenu, który zapobiega wydostawaniu się cieczy na zewnątrz. Opatrzone są także naklejkami ostrzegawczymi informującymi o tym, co znajduje się w ich wnętrzu. Co bardzo ważne, występują w dwóch wersjach – stacjonarnej oraz mobilnej. Te ostatnie pozwalają na swobodny załadunek cieczy na przyczepę traktora, dzięki czemu możliwa jest dystrybucja nawozu na przestrzeni całego pola uprawnego. To niezwykle wygodne rozwiązanie, jednak najlepiej jest zaopatrzyć się także w zbiornik stacjonarny.

Zbiorniki są skonstruowane w ten sposób, żeby nie ulegały żadnym uszkodzeniom mechanicznym – pozostawiane często na polu bez opieki mogą stać się obiektem zainteresowania dzikich zwierząt. W takiej sytuacji zapewniają one pełne bezpieczeństwa zarówno surowcowi, który nie ma prawa się wydostać na zewnątrz, jak i zwierzynie, która nie zrobi sobie w ich pobliżu krzywdy.