Wybór właściwych płytek

Zdecydowałam się położyć na mojej ścianie płytki. Zazwyczaj płytki układami na podłodze. Ale są i takie płytki, które można położyć spokojnie na ścianie. To lepsza alternatywa niż farba do ściany czy tapeta. Płytki będą lepiej wyglądać na ścianach. Będzie bardziej elegancko. Ale muszę zastanowić się nad wzorem płytek.

Cegła jako płytka na ścianie

płytki cegłaW sklepie z płytkami mogłam znaleźć przeróżne wzory. Było ich tak mnóstwo, że wzięłam najpierw przed zakupem płytek próbki do domu. Tych próbek miałam około dwudziestu i tak wybrałam tylko te, które mi się podobały. I myślę, że jak będę przykładać po kolei te próbki do mojej ściany to będę wiedzieć jaka będzie najlepiej pasować. I tak się też stało. Płytki cegła to najlepszy wybór jaki mogłam dokonać. Pasują one idealnie do wnętrza i nadają takiego surowego klimatu, o który zresztą mi chodziło. Dlatego też po wybraniu odpowiednich płytek poszłam do sklepu jeszcze raz i zamówiłam większą ilość tych płytek, które doskonale imitują cegłę. Wybrałam takie płytki, które przedstawiały cegłę czerwoną. To klasyczny wzór im prostszy tym lepiej. Płytki te też są dużych rozmiarów, więc położenie ich nie zajmie mi zbytnio dużo czasu. Do tego będę potrzebować jeszcze dobrego kleju i będę mogła działać. Nie będę wynajmować żadnej ekipy remontowej, sama położę te płytki. To nie jest nic trudnego. Sprzedawca w sklepie z płytkami poradził mi w kilku kwestiach i teraz wiem dokładnie co robić. Obecnie czekam na dostawę płytek. Myślę, że przez weekend uda mi się położyć te płytki na ścianie.

Aby coś zmienić w swoim pokoju, to zdecydowałam się położyć płytki na ścianie. Ale tylko na jednej. To ma być taki kontrast dla pozostałych ścian, które są pomalowane na kolor turkusowy. Wybrałam płytki, które imitują cegłę i to czerwoną. Myślę, że będzie ona dobrze pasować.