Wybór najlepszego grilla węglowego

 

Długi weekend majowy kojarzy nam się z rozpoczęciem sezonu grillowego. Zanim jednak przystąpimy do pieczenia kiełbasek powinniśmy sprawdzić stan swojego grilla. Może się okazać, że musimy zakupić nowy sprzęt, ponieważ stary już się zużył.

Najlepszy grill węglowy

grill weberSą trzy rodzaje grilla: węglowy, gazowy i elektryczny. Większość z nas posiada jednak te pierwsze, ponieważ zapach dymu, aromat grillowanych potraw w powietrzu czy trzaskający ogień to charakterystyczne elementy grillowania. Możemy sprawić, że stanie się to bezpieczne oraz czyste. Wystarczy tylko zakupić odpowiedni grill. Ostatnio bardzo modne stały się grille okrągłe, przykrywane pokrywą. Przykładem takiego grilla może być grill weber. Dostępny jest on w kilku kolorach a do tego jest dobrej jakości. Posiada nienagrzewające się uchwyty oraz haczyki na akcesoria. Ma również wbudowany termometr, dzięki któremu możemy regulować temperaturę. Duża średnica rusztu sprawia, że grillowanie dla rodziny i znajomych jest bardzo wciągające. Dodatkowo do grilla dołączone są kosze na brykiet umożliwiające zmianę ułożenia brykietu. Nieważne co chcemy na nim przygotować kiełbaski, karkówkę, kurczaka czy rybę wszystko jest bardzo proste i łatwe. Po grillowaniu niema większych problemów z wyczyszczeniem grilla, ponieważ grill ma na dnie zamontowane specjalne wygarniacze popiołu. Dzięki temu już po kilku ruchach pozbędziemy się całej pozostałości po grillowaniu. Dodatkowym atutem jest również okres jego gwarancji. Producenci dają najdłuższy okres gwarancyjny na rynku, co w przypadku grilli węglowych jest rzadkością.

Jeśli więc poszukujemy odpowiedniego grilla na spotkania ze znajomymi warto zapoznać się z parametrami i poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego modelu. Jeśli lubimy zapach pieczonej kiełbaski i zapach unoszącego się dymu odpowiednim grillem dla nas będzie ten węglowy.