Wszystko, co musisz wiedzieć o zasłonach hotelowych

Na sukces hotelu składa się wiele czynników. Profesjonalna, pomocna obsługa. Odpowiednia lokalizacja. Dodatkowe atrakcje hotelowe. Kuchnia. Wystrój. Jednak w kwestii wystroju wielu właścicieli nie do końca zdaje sobie sprawę, że to właśnie ten aspekt może zadecydować czy gość skorzysta ponownie z naszych usług. A znaczenie nie rzadko odgrywają nawet drobne elementy. 

Zasłony w hotelach – jakie powinny być?

zasłony hoteloweW oczach właściciela materiał, z którego wykonane są zasłony hotelowe nie ma większego znaczenia. Jednak wbrew pozorom wielu gości zwraca uwagę właśnie na tekstylia. Czy są one świeże i odpowiednio dopasowane do wystroju wnętrza. To właśnie dzięki zasłonom pomieszczenia zyskują przytulnego, domowego charakteru. Co ciekawe tak drobnymi elementami możemy wizualnie powiększać bądź pomniejszać pokój. W przypadku tego pierwszego zadania doskonale sprawdzą się zasłony w jasnych odcieniach, wykonane z przeźroczystych, przewiewnych materiałów. Tkaniny hotelowe powinny także charakteryzować się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest również postawienie na tkaninę, która nie będzie traciła na jakości wraz z kolejnymi praniami. Jak wiemy tekstylia po gościach powinny być regularnie czyszczone przed kolejnymi rezerwacjami pokoju. Co najważniejsze tkaniny hotelowe muszą spełniać normy, które zapewniają zgodność z przepisami przeciwpożarowymi i posiadać atesty niepalności. Jest to niezwykle ważny aspekt wpływający bezpośrednio na bezpieczeństwo gości. 

W większości przypadków zasłony hotelowe powinny zapewniać pełną dyskrecję gościom. Warto się upewnić po złożonej rezerwacji czy preferują oni bardziej zaciemnione pomieszczenia czy też jaśniejsze. Jest to niezwykle ważne przy wyborze odpowiednich zasłon do pokoju gości.