Ustalenia z zespołem weselnym

Zespół na wesele to bardzo ważny temat, ponieważ od niego zależy w dużej mierze zabawa gości weselnych.

Oczywiście jeśli już zdecydujemy się na wybór konkretnego zespołu weselnego to wcześniej powinniśmy spotkać się z muzykami i ustalić kilka ważnych spraw. Zazwyczaj umowa zawierana jest pomiędzy dwoma podmiotami. Warto zadbać o to, aby zespół na wesele podpisał umowę. Warto zadbać o to, aby umowę podpisała konkretna osoba.

zespół weselnyWówczas jeśli coś pójdzie nie tak to w takim przypadku odpowiedzialność będzie ponosiła tylko i wyłącznie jedna osoba, a nie cały zespół. Z zespołem powinniśmy ustalić przede wszystkim to ile czasu będzie trwało wesele. Musimy dowiedzieć się jaka będzie cena, a także czy musimy dać zespołowi zaliczkę oraz do kiedy mamy uregulować płatność.
Oczywiście wiadomo, że musimy umówić się z zespołem na określony czas. Ważne jest to, żeby zespół później nie żądał od nas dopłaty. Jeśli nie dogadamy tej kwestii to może się tak stać. Dość istotne jest także to, czy goście będą musieli płacić za dedykację. Musimy dokładnie ustalić gdzie i kiedy zespół będzie grał. Kilka dni przed weselem warto zadzwonić i upewnić się, że zespół o nas pamięta. Nikt nie chciałby przecież w dniu wesela dowiedzieć się, że muzycy nie mogą do nas przyjść i grać.
Niektórzy ustalają z zespołem ile przerw może mieć orkiestra oraz jak długie będą przerwy. Jednak wiele osób uważa tą kwestię za bardzo kontrowersyjną. Mówi się bowiem, że dobry zespół sam będzie wiedział kiedy zrobić przerwę. Jeśli będzie widział, że ludzie dobrze się bawią to przecież nie będzie robił sobie przerwy. Jeśli w czasie przerw będzie puszczana muzyka z odtwarzacza to także trzeba o to zapytać. Warto ustalić czy orkiestra ma uiszczoną opłatę dla ZAIKSU.

Na spotkaniu z zespołem trzeba także dowiedzieć się wszystkiego na temat pierwszego tańca. Musimy ustalić piosenkę, jaką będzie grał wtedy zespół, a także kiedy będzie pierwszy taniec. Trzeba ustalić także oczepiny, a także ustalić ostateczną wersję. Ważne jest to, aby ustalić z zespołem czy będzie grał on na żywo czy też nie. Nie może być przecież żadnych niedomówień.