Urządzamy nowoczesne mieszkanie

Podstawą szczęścia jest zawsze dom, do którego lubimy wracać i w którym odpoczynek sprawia nam prawdziwą przyjemność. Warto zadbać o to, by pomieszczenia w których spędzamy większość czasu odpowiadały naszym gustom i upodobaniom.

Jaką tapetę wybrać do ekskluzywnego mieszkania?

ekskluzywne tapety WarszawaJak wiadomo, nasze upodobania ściśle skorelowane są z aktualną modą. A skoro i tak co kilka lat musimy odświeżyć wnętrza, można zrobić to według najnowszych trendów. Teraz na salonach dużych miast królują ekskluzywne tapety Warszawa jest kolebką tych wszystkich nowinek. Co jednak oznacza to tajemnicze sformułowanie „ekskluzywne”? Chodzi tu o wzory stylizowane na starą Anglię, proste, nienachalne, w stonowanych kolorach beżów, brązów i błękitów. Najistotniejszy natomiast jest materiał z jakiego wykonana jest tapeta. Odchodzi się bowiem od tradycyjnych papierowych tapet  jakie znamy z mieszkań naszych dziadków. Współczesne, nowoczesne produkty zrobione są na przykład z specjalnie przygotowanego winylu, który szczególnie poleciłabym osobom z małymi dziećmi, ten materiał jest bowiem wysoko odporny na ścieranie a nawet szorowanie. Dostępne są tu opcje tapety prasowanej lub lekko spienionej, dającej wrażenie obrazu 3D. Innym popularnym ostatnio materiałem jest welur, przepięknie wygląda na ścianie. Pokój taki wydaje się delikatny, ulotny i miękki. Wadą natomiast jest tu dosyć niska odporność tego materiału na destrukcyjną siłę dziecięcych rączek.

Remont mieszkania, należy traktować jak inwestycję w siebie. Wbrew pozorom nie jest to bezsensowna zachcianka, badania dowodzą bowiem, że zadowolenie z przebywania w miłym otoczeniu może zwiększać wydajność pracy nawet o dwadzieścia procent. Można więc założyć, że zakup nowych tapet do mieszkania szybko się zwróci.