Urządzamy małą kuchnię: meble na wymiar

 

Małe pomieszczenia są bardzo trudne w funkcjonalnym zagospodarowaniu i często trudno znaleźć do nich pasujące meble, które spełnią nasze oczekiwania i dobrze wykorzystają przestrzeń. Szczególnie trudne jest to w małych kuchniach.

Zainwestuj w meble na wymiar

szafy na wymiar katowiceCiasna, niefunkcjonalna kuchnia potrafi bardzo zniechęcać do korzystania z niej i mocno to korzystanie utrudnia. Dlatego meble do niej muszą być ściśle dopasowane do niej i do naszych potrzeb. Ponieważ jest to zwykle inwestycja na wiele lat, to warto ją dobrze przemyśleć i zaplanować, a dobrym rozwiązaniem będą tu meble na wymiar. Są one warte naszej uwagi z różnych powodów. Pierwszym jest możliwość swobodnego dopasowania stylu mebli, materiału i kolorów – firmy tworzące meble na wymiar, kuchenne i inne, dają w tym miejscu sporą dowolność. Kolejna zaleta, ta najbardziej istotna, to ogromna swoboda w czasie tworzenia projektu i oraz układu szaf, szafek i szuflad. Na przykład, jeśli nie mamy wydzielonej osobnej spiżarni, można ją przygotować w wygodnej formie dzięki koszom cargo. Problem z przechowywaniem desek do krojenia lub pokrywek od garnków i patelni? Projektanci uwzględnią tę kwestię, dzięki czemu wszystko będzie ułożone wygodnie, aby było dla nas szybko dostępne. Można stworzyć idealne meble kuchenne do sprzętów pod zabudowę, jak i dla tych zwykłych. Odpowiednie i bezpieczne dla dzieci i osób starszych, np. z łagodnymi krawędziami czy wygodnym systemem zamykania szafek. Meble zrobione na wymiar będą idealnie dopasowane do naszej wygody i gustu. Mogą to więc być nowoczesne, gładkie powierzchnie, bez śladów uchwytów i otwierane na dotyk, jak również meble bardziej tradycyjne, z bogato zdobionymi frontami i ozdobnymi uchwytami.

Takie meble będą idealnie wykorzystywać każdy centymetr małej kuchni i sprawią, że będzie się wydawała optycznie większa. Dadzą nam sporo miejsca do pracy i przechowywania różnych rzeczy.