Tani zlew stalowy

Urządzenie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ to pomieszczenie powinno być funkcjonalne, zwłaszcza jeżeli planujemy w nim spędzać sporo czsu. Długość blatu kuchennego, ilość sprzętów AGD czy zlew stanowią ważny element.

Ilo komorowy kupić zlew?

zlewozmywak dwukomorowy stalowyW obecnych czasach coraz więcej osób inwestuje w zmywarki, ponieważ znacznie ułatwią pracę w kuchni. Tradycyjne mycie naczyń coraz częściej zastępują urządzenia, w związku z czym ludzie rzadziej montują duże zlewozmywaki, które pozwalają na bezproblemowe mycie garnków i talerzy. W takiej sytuacji zlew głównie jest wykorzystywany do mycia rąk czy żywności. Jednak zawsze musi być, zatem trzeba wybrać odpowiedni model. Zlewozmywak dwukomorowy stalowy może być w kształcie koła, kwadratu czy prostokąta i może mieć kilka głębokości. Niewątpliwą zaletą stalowych zlewów jest to iż są stosunkowo tanie w porównaniu z innymi modelami. Najtańszy stalowy, jednokomorowy zlewozmywak kupimy już za około sto złotych, a najdroższe z dwoma komorami nie przekraczają czterystu złotych. Przeważnie są wykonane ze stali nierdzewnej, ale mogą też być pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest jeszcze prostsze. Ponadto w zależności od potrzeb, zlew może mieć błyszczącą lub matową powierzchnię, dzięki czemu łatwiej go dopasujemy do wyposażenia kuchni. Do kompletu każdy zlewozmywak potrzebuje jedynie baterii, kompletu uszczelek i niezbędnych rur, które służą do jego podłączenia. Przeważnie to bateria jest najdroższym elementem.

Zlewozmywaki są szczególnie narażone na pojawianie się na nich uszkodzeń, zabrudzeń czy bakterii, ponieważ mają kontakt z żywnością oraz otrymi narzędziami. Jeżeli stalowe zlewy będą właściwie czyszczone i konserwowane, to będą służyły wiele lat.