Styl romantyczny – czy to oznacza tylko róż?

Styl romantyczny jest dość negatywnie odbierany w Polsce, w sumie nawet nie tyle sam styl co jego określenie. Być może dzieje się tak z racji tego, że większość osób w Polsce bez względu na to czy to w Rudzie śląskiej czy też w Warszawie, gdy słyszy hasło styl romantyczny ma przed oczami różowy pokój z milionem serduszek na ścianie i na łóżko, czyli jednym słowem taka landrynka.

Czym cechuje się styl romantyczny?

ŻaluzjeJednak tak naprawdę założenia stylu romantycznego są zupełnie inne. Generalnie chodzi o to by było romantycznie, czyli delikatnie subtelnie i ciepło. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, ze styl ten jest pewnego rodzaju połączeniem stylo prowansalskiego i stylu angielskiego, jednak jest on bardziej kolorowy i radosny. Kolorystyka ogólnie rzecz ujmując jest dość jasna pastelowa. Tym co tworzy ten styl jest tak naprawdę zestawienie nowych i starych elementów, a także łączenie ze sobą form. Co za tym idzie można wybrać surową minimalistyczną sofę i zestawić ją z z delikatną komodą w stylu prowansalskim. Jeśli chodzi o dodatki to zasada jest taka, ze przepych temu stylowi nie służy, okna można ozdobić zarówno firankami jak i karbowanymi roletami, nawet moskitiera może nie być jakoś źle postrzegana, jeśli nie bezie się rzucać zbytni w oczy pod zwiewną firaną, jednak rolety katowice zdecydowanie się tu nie sprawdza.

Dobrze natomiast będą wyglądały kwiaty na parapecie, czy tez w wazonie ustawione na stoliku, jednak nie ma co przesadzać, dwie kolorowe poduszki na sofie wystarcza, nie ma konieczności zagracania przestrzeni i upychania na siłę dodatkowych elementów.