Strategia działania przede wszystkim

Agencje reklamowe mają na polskim rynku naprawdę bardzo dużo pracy. W dzisiejszych czasach reklamuje się każdy – od małych firm aż po te największe. Oczywiście zadania agencji będą zależały od tego jaki rodzaj usług będzie ona świadczyła dla swoim klientów. Najbardziej oblegane są z pewnością agencje typu full service. Taka agencja reklamowa zajmie się wszystkimi zadaniami reklamowymi.

reklamaPrzygotuje plakaty, foldery, ulotki, magazyny, konkursy sms, prezentacje multimedialne, gadżety, eventy i wszystko, czego tylko klient zapragnie. Tego typu agencje oferują wszystko, więc klienci przychodzą do nich, bo wiedzą, że agencja na pewno spełni powierzone jej zadanie. Drugi typ agencji reklamowych to agencje a la carte. Tutaj chodzi przede wszystkim o duży wybór usług kosztem utraty kontroli nad pozostałymi częściami procesu przygotowywania reklamy. Chodzi o to, że agencja reklamowa pozwala na zatrudnienie jakiegoś specjalisty w zależności od zapotrzebowania pracodawcy. Trzeci typ agencji reklamowych to te, które zajmują się tylko i wyłącznie akcjami promocyjnymi.
Sposób działania agencji bez względu na to z jakim rodzajem mamy do czynienia zawsze wygląda podobnie. Na początku trzeba przede wszystkim określić problem marketingowy oraz ustalić jakąś strategię działania. Tutaj konieczna jest długa konsultacja z właścicielem firmy, który chce się reklamować. Później będą mogli popisać się pracownicy agencji, którzy muszą tworzyć oraz realizować określoną na początku strategię. Następnym krokiem powinno być utworzenie planu mediów, w których będzie umieszczany przekaz reklamowy, a następnie następuje uzupełnienie planu mediów. Następnie agencja będzie kontaktowała się z handlowcami i informowała ich o planach na przeprowadzenie kampanii.

Wówczas na pewno uzyskają od handlowców informacje na temat cen za przeprowadzenie danej kampanii reklamowej i będą mogli o tym fakcie poinformować właściciela firmy. Następnie można wszystko dopiąć wszystko na ostatni guzik i przystąpić do działania.