Sprawna kasa fiskalna

Kasa fiskalna daje klientom poczucie pewności, że kupują w legalnie działającej firmie, która odprowadza podatki do urzędu. Ponadto paragon stanowi dla osoby kupującej dowód zakupu, który jest podstawą do ewentualnej reklamacji.

Jaką wybrać kasę fiskalną?

kasa fiskalna bydgoszczNiemalże wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność handlową i usługową muszą rejestrować swoją sprzedaż na kasie fiskalnej. Wyjątkiem są tylko firmy, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych lub ich działalność jest wyłącznie internetowa, a jedyną formą zapłaty jest przelew. Firmy, które nie są wykluczone muszą nabyć kasę fiskalną najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Jeżeli obowiązek posiadania kasy zaistniał w ciągu roku, to należy ją nabyć w pierwszym dniem kolejnego miesiąca następującego po tym, w którym taki obowiązek nastąpił. Jeżeli interesuje nas kasa fiskalna Bydgoszcz jest miastem, w którym działa kilka sklepów specjalizujących się w sprzedaży kas, ale poza tym jest ich sporo w internecie. To jaki model będzie najlepszy dla danego przedsiębiorstwa zależy od jego profilu, formy prowadzenia sprzedaży i też wielkości asortymentu. Przeważnie sklepy z szerokim asortymentem wybierają kasy stacjonarne, ponieważ można je bezproblemowo połączyć z szufladą kasową, czytnikiem kodów kreskowych czy też terminalem płatniczym. Natomiast do restauracji czy punktów usługowych lepiej się sprawdzają mobilne kasy, które mogą działać wiele godzin w dowolnym miejscu, dzięki wbudowanym akumulatorom.

Zakup kasy fiskalnej może być sporym wydatkiem, ponieważ najtańsze modele znajdziemy za około dziewięćset – tysiąc złotych. Jednak trzeba pamiętać, że na pierwszą kasę w firmie przysługuje przedsiębiorcom dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych.