Solidne tablice korkowe

Korkowe tablice naścienne są w użyciu od dziesięcioleci, aczkolwiek nadal pozostają one bardzo przydatnym akcesorium, mogącym służyć zarówno w domu jak i w pracy. Ilość ich zastosowań jest tak duża, iż niemal w każdym miejscu mogą one spełniać bardzo wiele funkcji, zarówno jako sprzęt użytkowy jak i jako ozdoba.

Wytrzymałe tablice z barwionego korka

tablica korkowa kolorowaKorkowe tablice są przede wszystkim używane jako miejsce do wieszania notatek lub informacji, najczęściej w miejscach pracy, i w tej roli sprawdzają się tak dobrze, iż są one niemal podstawowym elementem wyposażenia wielu stanowisk roboczych oraz szkolnych sal. W prywatnych domach również są używane w tym samym celu, aczkolwiek są również wykorzystywane jako miejsce do wieszania ozdób. Najbardziej standardowa tablica z naturalnego korka jest najczęściej spotykana w niemal każdym miejscu pracy, choć tablica korkowa kolorowa jest znacznie częściej używana w szkołach i przedszkolach, gdzie wyposażenie jest dopasowywane przede wszystkim pod kątem przyjemnego dla oka wyglądu. Kolorowe tablice są wykonane z korka barwionego podczas produkcji, zwykle w intensywne, jaskrawe kolory, i są równie trwałe jak standardowe odmiany. Farba która służy do ich barwienia jest bardzo wytrzymała i niepodatna na ścieranie. Są one również bardzo tanie, nie różniąc się ceną zbytnio od standardowych tablic.

Kolorowe warianty tablic można nabyć w tak samo dużej gamie rozmiarów, od małych tablic naściennych do domów, po bardzo duże odmiany, przeznaczone do użytku szkolnego lub też biurowego. Tablice wyposażone w ramy są najpopularniejsze, aczkolwiek w sklepach można również spotkać same płyty korkowe, służące do wymiany zużytych wkładów na całkowicie nowe, po jeszcze niższej cenie niż koszt zakupu całej tablicy łącznie z ramą.