Solidne szakle ze stali

Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów podczas transportu jest niezwykle ważne. Z tego też powodu bardzo często stosuje się różnego rodzaju rozwiązania, które mają nam zapewnić bezpieczne wykonywanie transportu poszczególnych przedmiotów. W ten sposób mamy pewność, że dany przedmiot nie wypadnie nam z samochodu, albo nie przewróci się i nie uszkodzi w jego wnętrzu.

Sprawdzone i trwałe szakle

szakle podłużneZabezpieczanie przedmiotów wielkogabarytowych polega przede wszystkim na ich maksymalnym unieruchomieniu. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju pasy stabilizujące. Poszczególne pasy możemy ze sobą łączyć wykorzystując między innymi szakle. Szakle są swego rodzaju solidnymi zapięciami, które na ogół mają kształt litery U. Wykonane są ze stali, a ich konstrukcja umożliwia nam przede wszystkim zaciskanie ich za pomocą śrub. Dostępność tego rodzaju produktów jest bardzo duża. Z tego też względu zwykle nie powinniśmy mieć większych problemów z jego nabyciem. Cena jest zazwyczaj zróżnicowana. Zależy od wielkości produktu, a także od jego jakości. Przykładowo szakle podłużne w niedużych rozmiarach kupimy już za mniej więcej dwadzieścia złotych. Z kolei takie same szakle, ale w większych rozmiarach będziemy w stanie nabyć za nieco wyższą cenę. Kwota może być nawet dwukrotnie wyższa. Jednakże wielkość szakli ma bardzo duże znaczenie w kontekście maksymalnego obciążenia. 

W związku z tym w transporcie dużych przedmiotów wykorzystuje się maksymalnej wielkości szakle. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie właściwie zabezpieczyć dany przedmiot przed uszkodzeniem. Mniejsze szakle mogą pełnić funkcję pomocniczą. Nie mniej jednak zastosowanie ich bez żadnych dodatkowych elementów może być niewystarczające. W związku z tym konieczne jest przede wszystkim odpowiednie wzmocnienie całej konstrukcji.