Solidne rusztowanie stalowe

 

Jak ważne na budowach są rusztowania to wie chyba każdy. Ciężko wyobrazić sobie profesjonalny plac budowy bez obecności na nim solidnych rusztowań. Obiekty te określane są fachowo jako tymczasowe konstrukcje umożliwiające pracę na dużych wysokościach. Wkład rusztowań w proces budowania lub remontów jest niezwykle istotny. Wielu z prac budowlanych nie dałoby się realizować bez obecności rusztowań.

Różne rodzaje rusztowań

rusztowanie rama stalowaKonstrukcje stalowe zwane rusztowaniami dzieli się na kilka kategorii. Podział wynika głównie z tego jak dane rusztowanie jest stawiane. Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów rusztowań są wersje modułowe. Wyróżniają się one tym, że poszczególne elementy rusztowania łączone są ze sobą w stałych punktach rozmieszczonych w równych odległościach od siebie. Rozwiązanie tego typu bardzo ułatwia zarówno montowanie całej konstrukcji jak i jej demontaż po zakończonych pracach. Ten rodzaj konstrukcji najczęściej jest rusztowaniem wolnostojącym, który wykorzystuje się przy remontach wież kościołowych czy zegarowych. Jeśli chodzi o to rusztowanie rama stalowa jest głównym elementem składowym całej konstrukcji. Są to ramy wykonane z naprawdę mocnego metalu dzięki czemu mamy zapewnioną trwałość całej konstrukcji. Drugim dość popularnym rodzajem rusztowań są wersje mobilne. W tym przypadku rusztowanie wyróżnia się tym, że w swojej podstawie ma wbudowane małe kółka umożliwiające szybki transport całej konstrukcji.

Ogólnie rzecz biorąc metal jest głównym materiałem wykorzystywanym przy konstruowaniu rusztowań. Niezwykle istotną rzeczą jest to by cała konstrukcja była niezwykle stabilna i wytrzymała. Musi być ona zamontowana w taki sposób by pracownicy z niej korzystający czuli się pewnie nawet podczas wchodzenia na ostatnie stopnie tego rusztowania.