Smaczne kaszki dla niemowląt

Żywienie dzieci ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia. Już od najmłodszych lat kształtują się nawyki żywieniowe, które będą dzieciom towarzyszyć do końca życia, pod warunkiem, że ich nie zmienią. Niemowlęta poza mlekiem, spożywają kaszki.

Wybór najlepszych kaszek dla dzieci

ekologiczne kaszki dla dzieciBardzo dużo się mówi na temat żywienia od urodzenia, ponieważ  ich układ pokarmowy nie jest jeszcze do końca rozwinięty. Przez pierwsze sześć miesięcy zalecane jest karmienie piersią, a potem można wprowadzać do diety kaszki, warzywa i owoce. Ekologiczne kaszki dla dzieci są dostępne już od czwartego miesiąca życia i można je zrobić na wodzie, mleku mamy lub mleku modyfikowanym. Ekologiczne produkty są całkowicie bezpieczne dla maluchów, gdyż przechodzą ścisłą kontrolę pod względem jakości i wykorzystanych do ich produkcji surowców. Można je kupić w wersji jednorodzajowej czyli na przykład kaszy ryżowej, kukurydzianej czy owsianej, albo wieloskładnikowej. Na początek przy rozszerzaniu diety niemowlaka, najlepiej dawać kaszki z jednego rodzaju zbóż, aby móc zaobserwować ewentualna alergię pokarmową. Dopiero później można sięgnąć po kaszki siedem zbóż czy mieszane. Przed wyborem kaszki, trzeba koniecznie sprawdzić jej skład, ponieważ niektóre zawierają mleko modyfikowane, a nie każda mama chce je podawać swojemu dziecku. Podobnie bywa z cukrem, gdy niektórzy producenci dodają go do kaszek. Najlepsze są naturalne kaszki ekologiczne, które nie zawierają żadnych dodatków. Podając je dziecku, można do nich dodać świeże owoce.

Zalecane jest, aby niemowlęta spożywały od jednej do dwóch porcji kaszki, ponieważ zaspokaja to jego dzienne zapotrzebowanie na określone składniki. Są one wzbogacane ważnymi witaminami, na które rośnie zapotrzebowanie wraz z wiekiem malucha.