Sekator firmy Felco

Sezon na prace w ogrodzie zaczynają się wczesną wiosną i kończą na jesień. Osoby, które posiadają własną działkę, albo ogród wokół domu, spędzają mnóstwo czasu na pielęgnacji roślinności i przeróżnych warzyw, które zostały posadzone.

Wykorzystanie sekatorów Felco

sekatory felcoBez odpowiednich narzędzi, nie ma szans na wykonanie jakichkolwiek prac w ogrodzie. Potrzebna jest łopata żeby przekopać ogródek, grapie do odgarniania liści, sekator do przycinania, czy taczki, które wykorzystamy w wielu pracach. Przed sezonem prac w ogrodzie, w sklepach ogrodniczych znajduje się mnóstwo klientów, którzy uzupełniają niezbędne narzędzia przydatne w porządkach. W każdym ogrodzie niezbędne są sekatory Felco, które na tle konkurencji wyróżniają się wysoką jakością i dużą różnorodnością. Są to przede wszystkim niezawodne narzędzia wykonane z dobrej jakości materiałów. Uchwyty sekatora są wykonane z kutego aluminium, natomiast ostrza i nitowane kowadełko stworzone zostało ze stali hartowane, która jest bardzo wytrzymała i odporna na odgniecenia. Dostępne są różne rozmiary senatorów, które są stworzone do przycinania gałęzi, kwiatów, czy do zrywania owoców na wysokich drzewach. Sekatory są niezastąpione kiedy chcemy wyrównać żywopłot. Mogą one mieć teleskopową rączkę  która ułatwi dostanie się do wyższych partii. Każdy model sekatora firmy Felco posiada zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem, oraz pasujące etui, w którym można bezpiecznie przechowywać narzędzie. Dostępne są w kolorach czerwonych, lub zielonych. 

Dobry sekator będzie nam służyć przez wiele lat i nie trzeba będzie go ostrzyć. Jego model musimy dostosować do wymagań jakie chcemy żeby spełniał, gdyż niektóre różnią się kształtem ostrzy i ich długością. Najtaniej sekator kupimy w sklepie internetowym.