Sauna na włosy – czy to działa?

Aktualnie jest dostępnych wiele zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych oraz fryzjerskich. Co roku pojawiają się nowe jeszcze bardziej skuteczne i kompleksowe zabiegi dbające o wygląd naszej skóry i włosów.

Sauna na włosy – na czym polega?

sauna do włosówW ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem stała się sauna na włosy. Jest to bardzo prosty i niedrogi zabieg, który pozwala przywrócić włosom blask i zdrowy wygląd. Zaletą tego zabiegu jest również fakt, że można wykonać go zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w zaciszu własnego domu. Sauna na włosy jest zabiegiem odżywiającym wykorzystującym działanie ciepła. Jednak mowa tu o temperaturze nieprzekraczającej około 40 stopni Celsjusza. Nie trzeba zabiegu wykonywać w zamkniętych pomieszczeniach a jedyne czego potrzeba to specjalny nawilżacz, który wygląda jak suszarka fryzjerska. Należy jednak pamiętać, że gorąco i wilgoć są jedynie elementami wspomagającymi efekt. Wysoka temperatura ma za zadanie otworzyć łuskę włosa aby substancje nałożone na włosy mogły lepiej wniknąć w głąb. Przed samym zabiegiem konieczne jest dokładne oczyszczenie włosów specjalistycznym szamponem. Po dokładnym myciu nakładamy produkty pielęgnacyjne i przechodzimy do właściwego zabiegu. Sauna do włosów przypomina stojącą suszarkę, kopuła suszarki posiada zbiornik na wodę, która pod wpływem wzrostu temperatury zaczyna wytwarzać parę wodną. Cały zabieg trwa około dwadzieścia minut. Po upływie tego czasu należy ponownie dokładnie umyć włosy, aby zmyć resztkę nałożonych wcześniej preparatów. Ponownie mycie ma również za zadanie zamknąć łuski włosa dlatego najlepiej myć włosy na przemian ciepłą i zimną wodą. Efektem zabiegu jest głębokie nawilżenie i regeneracja suchych i zniszczonych włosów. Aby osiągnąć długotrwałe rezultaty należy przynajmniej kilkakrotnie powtórzyć zabieg.

Dzięki wysokiej temperaturze składniki odżywcze wnikają w głąb struktury włosa o wiele bardziej skutecznie niż maski czy tradycyjne odżywki. Sauna na włosy to bardzo skuteczny zabieg sprawiający, że włosy niemal natychmiast stają się błyszczące i jedwabiście miękkie.