Samochody, które wymagają opieki.

Na dzisiejszym rynku mamy wiele samochodów, które wymuszają na nas opiekę nad nimi. Niestety samochody, takie jaki były produkowane w latach 80 i 90 już nie wrócą, że można było zlać silnik olejem od frytek i jeździło. Dawniej czy środek czy silnik były bardzo trwałe. Jednak silniki nie były wysilone i tak mieliśmy powiedzmy silnik 2.3L z mocą 150 albo 130 KM.

Jest wiele samochodów, które bez należytej opieki po prostu psują się bardzo szybko

pokroweceDzisiaj mamy silniki 1.0 jak np. ma vw polo lub choćby ford fusion. Mają małą pojemność i turbinę, która daje im od 100KM do nawet 150 KM! Na taki silniczek to bardzo duża moc. Podobną moc mają motocykle o takiej pojemności, jednak różnica jest taka, że w przypadku choćby peugeot 208 silnik kręci się do 7500rpm. W przypadku motocyklów sportowych ich silniki kręcą się do 14000rpm. Różnica jest widoczna gołym okiem. A jak z wnętrzem? Oczywiście jestem za tym, żeby używać pokrowce samochodowe. Można dzięki temu później zaoszczędzić na renowacji tapicerki. Jedynym warunkiem według mnie, żeby w samochodzie nie były użyte pokrowce samochodowe do skoda citigo to to, że mamy skórzaną tapicerkę. Strasznie nie lubię, gdy ludzie kładą cokolwiek na skórze. Jest to przecież samo w sobie ładne, a skóra musi po pierwsze oddychać, a po drugie musimy o nią dbać, wtedy odwdzięcza się nam długowiecznością. Jednak samochody takie jak skoda citigo lub japoński odpowiednik toyota aygo to samochody, w których nie mamy skóry do wyboru więc zostaje nam tylko inwestować w pokrowce samochodowe, które spowodują, że w środku dłużej będzie czysto i schludnie, a to jak wiadomo doskonale wpływa na komfort naszego podróżowania.

Nie znam kogoś, kto lubi podróżować w samochodzie, który ma na wycieraczce wysoką warstwę kurzu, pyłu itp. Dla mnie osobiście to zwykła udręka jeździć w brudnym i nie pachnącym samochodzie. Tak już mam, że lubię jak mój samochód jest zwyczajnie zadbany.