Różnorodne zastosowania przeźroczystych płyt plexi

Tworzywo znane jako szkło akrylowe czy też plexiglas, to bezbarwny materiał, którego skład pozwala na łatwe mechaniczne obrabianie i kształtowanie go w przeźroczyste płyty plexi. Dzięki wysokiej przeźroczystości, elastyczności i odporności na warunki atmosferyczne, jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu.

Co wpływa na popularność przeźroczystych płyt plexi?

przeźroczyste płyty plexiŁatwość kształtowania i obróbki mechanicznej oraz zmniejszenie refleksów świetlnych sprawia, że chociaż plexi przypomina szkło, jego zakres wykorzystania jest zupełnie inny. Przeźroczyste płyty plexi można dowolnie zabarwiać, zmieniać ich kształt oraz wielkość, grawerować czy też nadawać im połysk lub matowe wykończenie. Wiele możliwości obróbki sprawiło, że są chętnie wykorzystywane w reklamie, przy produkcji takich elementów jak szyldy reklamowe, ramy, podświetlane litery, wystawy sklepowe, stojaki lub tablice. Podobne wykorzystanie przeźroczystych płyt plexi można zauważyć w użytku domowym – antyramy, półki, przeszklenia, zabezpieczenia balkonu. Dzięki mniejszemu ryzyku zniszczenia, jak w przypadku szkła, plexi, choć jest materiałem miękkim i łatwo ulega zarysowaniu, przy odpowiednim zabezpieczeniu może być również wykorzystywany w architekturze i budownictwie. Od barier akustycznych i izolacji, po świetliki dachowe i zadaszenia. Również artyści oraz projektanci mebli coraz częściej wybierają plexi do swoich dzieł. Estetyka oraz łatwość poddawania się recyklingowi zachęca coraz większą liczbę twórców do sięgnięcia po to bezbarwne tworzywo sztuczne.

Wysoka jakość i efektywność, sprawia, że przeźroczyste płyty plexi są wykorzystywane we wszelakich dziedzinach a kolejne zastosowania są wciąż odkrywane. Od nowocześnie urządzonego domu po reklamy, na które można trafić na każdym kroku.