Rodzaje przewodów asenizacyjnych

Wybór odpowiedniego przewodu do celów asenizacyjnych jest niezmiernie istotny. Ważne jest, by przy jego wyborze kierować się przede wszystkim jego wytrzymałością. Tylko w takim wypadku, korzyści ze stosowania takiego przewodu będą zauważalne.

Jakie węże asenizacyjne wybierać?

wąż ssawny asenizacyjny 75Asenizacja wymaga stosowania odpowiednich maszyn, jak też koniecznych do ich prawidłowego działania akcesoriów. Jednymi z bardziej istotnych bez wątpienia jest wąż ssawny asenizacyjny 75. Tego rodzaju przewód musi być znacznie bardziej wytrzymały, niż te stosowane do transmisji innego tpyu cieczy i gazów. Tego rodzaju przewody muszą łączyć w sobie bardzo wysoki poziom wytrzymałości, z jednoczesną elastycznością. Właśnie dlatego, konstrukcja wężów asenizacyjnych bardzo często oparta jest o zastosowanie odpowiedniego drutu stalowego, poddanego oczywiście procesom galwanizacyjnym. Dzięki temu można mieć gwarancję, że nawet nagły wzrost ciśnienia nie spowoduje pęknięcia czy też rozerwania takiego przewodu. Bardzo ważne jest jednak również to, że przewody tego typu są w pewnym stopniu elastyczne co zapewnia im wykonanie z odpowiedniej jakości gumy technicznej. Dzięki temu, sa one również odporne na związki chemiczne które sa uwalniane w ściekach. Oczywiście w zależności od planowych dla takich przewodów zastosowań, bardzo ważne jest wybranie ich odpowiedniego rodzaju. Przede wszystkim należy skupić się na doborze odpowiedniego rozmiaru takich węży, a także ich średnicy. W przypadku, gdy dany wąż ma mieć kontakt z żywnością, musi być wykonany z tworzyw bezpiecznych dla takich produktów.

W obecnych czasach bardzo popularne stały się przewody asenizacyjne. Oprócz ich stosowania w celach sanitarnych, mogą one mieć także zupełnie inne funkcje. Dlatego też tak ważne jest, by wiedzieć czym kierować się przy wyborze odpowiedniego.