Ptasi problem

Wiele osób, posiadających domy wolnostojące, spotkało się z problemem ptasich gniazd, zakładanych w różnych, dziwnych miejscach. Wydaje się, że zmysł praktyczny u ptaków czasami szwankuje, bo wprost trudno zrozumieć, dlaczego szczyt czynnego komina może być atrakcyjną lokalizacją na założenie gniazda. Jeżeli spotkamy się z takim problemem, trzeba od razu działać.

Jak usunąć ptasie gniazdo?

usuwanie gniazdPo pierwsze możemy próbować zrobić to na własną rękę. Generalnie rzecz ujmując, ptasie gniazdo nie jest szczególnie mocną i trwałą konstrukcją, dlatego łatwo się go po prostu pozbyć. Prawdą jest jednak, że wielu z nas nie ma pojęcia o ptakach i ich zwyczajach i takie usunięcie gniazda w niewłaściwym momencie mogłoby zaszkodzić jego mieszkańcom. Nie chcemy krzywdzić ptaków, tylko je delikatnie, ale zdecydowanie wyprosić z naszego domu, dlatego drugą opcją może być skorzystanie z usług specjalistów. Po drugie zatem usuwanie gniazd to zadanie dla funkcjonariuszy straży pożarnej. Zawsze możemy do nich zadzwonić i poprosić o usunięcie niechcianego gniazda. Należy jednak zaznaczyć, że strażacy mają wiele innych, niecierpiących zwłoki zadań, jak chociażby szalejące pożary i usuwanie ptasiego gniazda z pewnością znajdzie się gdzieś na szarym końcu listy priorytetów. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy również skorzystać z usług specjalistycznych firm, zajmujących się tego typu problemami. Przy czym możemy zaufać, że specjaliści zrobią to maksymalnie profesjonalnie, bez narażenia ptaków na krzywdę.

Usuwanie gniazd ptasich jest bardzo poważnym problemem, zwłaszcza gdy pojawiają się młode i nie mamy serca, żeby tak po prostu wyrzucić ptasią rodzinę na bruk. Warto zatem oddać to w ręce specjalistów, którzy rozwiążą nasz problem w taki sposób, by wszyscy byli zadowoleni.