Przydatna zabawka edukacyjna

Jeżeli dziecko potrafi już załatwiać swoje potrzeby do nocnika, to najczęściej może iść do przedszkola. Ten moment następuje w okolicach trzech lat, które są ważnym momentem w edukacji dziecka. W tym okresie niezbędne są zabawki edukujące. 

Czego uczy zabawka edukacyjna?

zabawki edukacyjne dla 3 latkaW sklepach z zabawkami znajdziemy sporo produktów dla maluchów w każdym wieku. Czym innym się bawi dwulatek, a zupełnie innymi zabawkami dziecko, które ukończyło trzeci rok życia. Z tego względu zabawki edukacyjne dla 3 latka uczą już kształtów, kolorów, liter i cyferek. W wieku trzech lat dzieci już chodzą do przedszkola, gdzie zaczynają się uczyć wielu nowych rzeczy. Im więcej będziemy pracowali ze swoim maluchem, tym mądrzejszy będzie w przyszłości i będzie miał zapewniony lepszy start w szkole. Świetnym wyborem dla trzylatka są drewniane zabawki, które uczą dziecko jakie są kształty, liczby, kolory i litery. Może to być podstawka z otworami na odpowiednie kształty, w które dziecko musi dopasować właściwy kształt. Jeżeli na każdym elemencie będzie się znajdowała inna cyferka, to dziecko będzie także przyswajało wiedzę z zakresy cyfr. Doskonałe są instrumenty muzyczne w formie pianina, czy gitary. Mogą uczyć znanych melodii, piosenek, ale też dźwięków. Ponadto muzyka świetnie rozwija mózg dziecka, więc jest on dodatkowo stymulowany. Dla dziewczynek w tym wieku świetne są interaktywne lalki, które mówią i wydają różne dźwięki. W tym wieku dzieci chętnie sięgają po puzzle, więc warto też im sprawić taką zabawkę.

Dziecko należy edukować od wczesnych lat już w domu, zanim pójdzie do przedszkola, gdyż jest to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Trzylatka można już z powodzeniem uczyć cyferek i liter przy pomocy edukacyjnych zabawek dostosowanych do wieku.