Przewóz odpadów mnie uratował

Pandemiczny kryzys sprawił, że mój klub nocny stracił rentowność. Po wprowadzeniu obostrzeń, musiałem zawiesić działalność klubu. Kiedy rząd zniósł obostrzenia okazało się, że brakuje mi klientów, wiele osób najwyraźniej nie było stać, na nocne zabawy.

Potrzebowałem tylko wpisu do BDO

zezwolenie na transport odpadów bdoMusiałem szybko działać, żeby nie zbankrutować. Udało mi się odzyskać część kapitału, ze sprzedaży lokalu, wziąłem też małą pożyczkę i kupiłem kilka pojazdów, przystosowanych do transportu odpadów. Diametralnie zmieniłem branżę, dlatego, że niezależnie od sytuacji polityczno – gospodarczej, ludzie zawsze będą produkować śmieci, a ktoś będzie musiał je wywozić z miast. Po zakupie wozów, kolejnym krokiem było zezwolenie na transport odpadów bdo. W bazie danych odpadowych, musi zarejestrować się każdy przedsiębiorca, który ma obowiązek prowadzić ewidencję odpadów, a także zajmujący się transportem, zbiórką, recyklingiem i utylizacją śmieci. Żeby uzyskać wpis do bazy danych, należy złożyć wniosek do marszałka województwa. Osobiście, skorzystałem z usług firmy, która załatwiła wszelkie formalności za mnie. Dzięki temu, mogłem skupić się na ważniejszych sprawach i nie musiałem marnować czasu na papierologię oraz wizyty w urzędach. Po kilku tygodniach otrzymałem wpis rejestrowy BDO, który należy umieszczać na wszystkich dokumentach, dotyczących przewozu odpadów, w tym na fakturach VAT, kartach przewozu odpadów oraz na sprawozdaniach. Dzięki temu, rząd może kontrolować ilość powstałych na terenie kraju odpadów i zaplanować ich zagospodarowanie.

Moja firma transportowa działa już od kilku miesięcy i powoli odkuwam się po upadku mojego klubu nocnego. Moja historia pokazuje, że nawet w czasie kryzysu, można odbić się od dna, jeśli ma się odwagę i potrafi się ciężko pracować na własny sukces.