Przed przybyciem nowego domownika warto kupić drapak dla kota

Jeśli właśnie oczekujesz na moment, kiedy w Twoim domu zamieszka malutkie kociątko, to powinieneś wykorzystać ten czas na przygotowanie mieszkania na przybycie nowego domownika. Podstawa to oczywiście odpowiednia karma, miseczki do wody i jedzenia, kuweta i żwirek.

Kocie zakupy przed przybyciem nowego domownika – drapak dla kota, żwirki, karma …

drapak dla kotaZakup karmy i żwirku najlepiej skonsultować z hodowcą – zmiana domu dla zwierzątka to duże wydarzenie, a ułatwimy mu to stosując jak najwięcej rzeczy, które dobrze zna. Dlatego też zmiana domu i opiekunów nie powinna iść w parze z radykalną zmianą żwirku, karmy i innych elementów. Kupując naszemu kociakowi kuwetę czy legowiska pamiętajmy, że kociątko to dość szybko urośnie, dlatego lepiej kupić od razu produkty jak dla dużego kota niż je zmieniać po kilku miesiącach, jak kotek zaakceptuje te pierwsze. Niezbędny będzie też drapak dla kota. Im większy tym lepszy. W każdej dobrej hodowli kocięta już od pierwszych tygodni życia uczą się korzystania z drapaka, więc na pewno będą z niego korzystać. Drapak dla kota to bowiem miejsce zabawy, odpoczynku, snu, a także obiekt, gdzie może ostrzyć pazurki. Unikniemy więc zniszczonych mebli i ścian, a nasz kotek zyska miejsce, które będzie wyłącznie jego. Dobrze wybrać drapak, który posiada liczne urozmaicenia, w tym budki, w których będzie mógł się schować i platformy widokowe, z których będzie leniwie obserwować otoczenie. Poza drapakiem przyda się każda ilość zabawek. Im większa ich różnorodność tym lepiej.

Ale nie wszystko musimy kupować – zwykły karton, rolka po papierze toaletowym, korek od wina i inne drobiazgi też mogą być dla niego doskonałą zabawką. Na koniec pamiętajmy o zakupie produktów do pielęgnacji. Choć kotki są zasadniczo bezproblemowe, to grzebienie, szczotki, cążki do pazurków czy inne rzeczy mogą być bardzo przydatne, szczególnie jeśli wybraliśmy kotka rasy długowłosej lub pół długowłosej.