Promienniki z ceramicznymi obudowami

Od dawna polecano nam grzejniki wykorzystujące podczerwień jako ogrzewanie do pomieszczeń biurowych, aczkolwiek okazało się iż nie funkcjonują one tam zbyt skutecznie. Temperatura w biurach była znacznie niższa niż zakładaliśmy, dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad powrotem do używania grzejników konwencjonalnych.

Grzejniki na podczerwień z ceramicznymi obudowami

ceramiczne promienniki podczerwieniOd tego pomysłu odwiedli nas pracownicy którzy mieli większą wiedzę na temat owych grzejników. Polecili nam oni wymianę zwykłych urządzeń grzewczych na ceramiczne promienniki podczerwieni, gdyż takowe znacznie lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, wedle ich opinii. Okazało się iż głównym problemem jaki mieliśmy z owymi grzejnikami była niewielka ilość wyposażenia w pomieszczeniach w których zostały zamontowane. Nie mogły więc działać optymalnie, nie mając w zasięgu wystarczającej ilości przedmiotów które pochłaniałyby promienie podczerwieni. Ceramiczne grzejniki, wedle naszych pracowników, nie mają tego mankamentu gdyż działają zarówno na takiej samej zasadzie jak zwykłe grzejniki na podczerwień, aczkolwiek mają obudowę z ceramicznego materiału, doskonale pochłaniającego promienie podczerwieni, która działa niczym zwykły konwencjonalny grzejnik. Takie promienniki są więc znacznie wydajniejsze we wszystkich miejscach w których nie ma wyposażenia pokoju które mogłoby chłonąć promienie podczerwieni, aczkolwiek mogą być bez problemu używane również w tych pomieszczeniach w których zwykłe grzejniki podczerwone działają skutecznie.

Nie są one znacząco droższe niż zwykłe warianty promienników. Okazują się zwykle dobrym wyborem dla wszystkich osób, które nie są pewne czy promiennik będzie pracował wydajnie w pomieszczeniu w którym mają zamiar go zamontować.