Profesjonalne badanie trychologiczne

Powszechnie wiadomo, że to kobiety częściej chodzą do lekarza niż mężczyźni, ponieważ one znacznie bardziej dbają o siebie i swoje zdrowie. Szczególnie jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to panie są w stanie wiele wycierpieć dla pięknego wyglądu. 

Przebieg badania trychologicznego 

badanie trychologiczneDla większości kobiet włosy są atrybutem kobiecości, dlatego też szczególnie o nie dbają. Dotyczy to diety bogatej w witaminy niezbędne dla wzrostu zdrowych włosów, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Jednak bywają panie, które pomimo tych zabiegów i starań, zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Statystyki pokazują, że jest to jeden z głównych powodów z jakich pacjenci przychodzą na badanie trychologiczne. Dopóki włosy wypadają w umiarkowanym tempie, czyli około osiemdziesięciu dziennie, a na ich miejscu pojawiają się nowe kosmki, to nie ma się czym martwić, bo to zupełnie normalny proces. W sytuacji, kiedy wypada nam znacznie więcej włosów, obserwujemy ja po każdym szczotkowaniu oraz w trakcie dnia na ubraniu, to znak że coś się dzieje niepokojącego. Włosy są naturalnym tworem naskórka i bardzo szybko reagują na braki witamin w diecie, lub nadmierny stres w życiu codziennym. W wyniku tego mogą zacząć wypadać nawet garściami. W takiej sytuacji nie warto czekać na poprawę, tylko jak najszybciej się udać do trychologa, który dokładnie zbada problem i dobierze odpowiednią kurację leczniczą. Badanie polega na użyciu specjalnej kamery z funkcją dużego powiększenia, dzięki czemu widać stan skóry jak na dłoni. 

Tylko trycholog może wykonać takie badanie, gdyż dysponuje odpowiednim sprzętem i niezbędną wiedzą do interpretacji wyniku. Badanie trwa zaledwie kilka minut, plus wywiad z pacjentem i postawienie diagnozy. Za te kilkanaście minut trzeba zapłacić około 100 zł.