Praktyczne zlewozmywaki granitowe

 

W każdej kuchni, bez względu na jej wielkość, musi się w niej zaleźć zlew. Pełni on kilka funkcji i jest konieczny ze względów sanitarnych. W sprzedaży znajdziemy ich bardzo duży wybór, więc każdy dopasuje go do wystroju i wymagań pomieszczenia.

Który wybrać zlewozmywak?

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweKlienci często wybierają małe, jednokomorowe zlewozmywaki, kiedy mają na wyposażeniu kuchni zmywarkę. Ci, którzy jej nie mają, a metraż kuchni im na to pozwala, wybierają dwukomorowe modele. Bez względu, który rodzaj zlewu wybierzemy, zawsze powinien on być praktyczny. Myjemy w nim naczynia, ręce czy żywność, więc dobrze żeby był odpowiednio duży. Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe są dostępne w kilku wersjach, jeżeli chodzi i kształt, rozmiar i głębokość. Ponadto zlew można montować na blacie kuchennym, pod nim lub na specjalnym stelażu. Z uwagi na łatwość w czyszczeniu, najlepszy jest zlew zakładany na blacie. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego są wykonane, to najlepsze są granitowe, ale znajdziemy także modele wykonane ze stali nierdzewnej, które są najtańsze, z ceramiki w białym kolorze czy wykonane ze sztucznego tworzywa. Jednakże największym zainteresowaniem cieszą się zlewy granitowe, bo są najbardziej wytrzymałe i mają klasyczny oraz elegancki wygląd. Surowce z jakich jest on wykonany, w znacznej większości stanowią naturalny kruszec granitowy w formie barwionego piasku kwarcowego, a jedynie znikomą część stanowią żywice akrylowe lub poliestrowe. Dzięki gładkiej powierzchni, łatwo jest go utrzymać w czystości, bo bakterie się nie gromadzą w szczelinach.

Zlewozmywaki z dwoma komorami mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, lub w nieforemnych kształtach. Nowością są zlewy granitowe narożne, które świetnie zagospodarowują najczęściej nieużywaną przestrzeń na blacie kuchennym.