Praca opiekunki w domu seniora

 

Jestem po szkole pielęgniarskiej. Zdecydowałam się na ten zawód z powołania. Wszystko dlatego, że niedawno straciłam babcię, którą się wcześniej opiekowałam i bardzo ją kochałam. Postanowiłam, że po szkole będę opiekunką w Bydgoskim domu seniora. Jednakże muszę spełniać pewne kryteria.

Opiekunka osób starszych – jakie wymagania?

dom seniora bydgoszczAbym mogła pracować w prywatnym domu seniora powinnam spełniać pewne niezbędne wymogi. Ośrodek nie może przyjąć osoby niekompetentnej pozbawionej jakiejkolwiek empatii, która nie wiedziałaby w jaki sposób zajmować się staruszkami. Generalnie chodzi o to, aby przez cały czas wspierać mieszkańców poprzez pomoc przy zwykłych czynnościach, których sami nie mogą wykonywać ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, chorych lub też upośledzonych. Oprócz tego trzeba będzie również dbać o porządek w pokojach. To, co mi się w tym wszystkim najbardziej podoba, to organizacja zajęć w czasie wolnym. Wydaje mi się że najtrudniejsze będzie mycie, jedzenie i pomoc w ubieraniu się. Ale to wszystko nie jest dla mnie starsze. Będę zaangażowana w moje obowiązki, będę wykazywać się niezwykłą cierpliwością oraz wyrozumiałością tak, jak to było w przypadku mojej babci. Dom opieki seniora z tego, co wiem posiada wysokie standardy i bardzo dobrze jest wyposażony. Ma również doskonały sprzęt rehabilitacyjny. Praca w takim ośrodku, to czysta przyjemność. Ponadto praca na pełen etat. Chciałabym tutaj pracować, chociaż wiem, że to nie będzie takie proste, bo dużo jest osób na jedno miejsce. Póki co nie ma tam żadnych ofert pracy.

Sądzę, że mimo iż posiadam małe doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, to jednak jest to praca stworzona idealnie dla mnie. Nie mają dla mnie znaczenia pieniądze, chociaż wiem, że można zarobić sporo.

Więcej na stronie http://www.lesnydomseniora.pl