Porządny makijaż permanentny

Któregoś dnia, moja przyjaciółka zakomunikowała mi, że zajmie się makijażem. Pomyślałam sobie, że w porządku, w końcu dużo osób teraz jest wizażystkami, malują na wesela, przyjęcia, i różne imprezy. Jednak powiedziała, że nie chodzi jej o makijaż zmywalny, tylko taki na trwałe. Zaczęłam się zastanawiać, o co chodzi, nie miałam pojęcia, że taki istnieje.

Makijaż brwi na stałe

profesjonalny kurs makijażu permanentnegoPowiedziała, że zapisała się na profesjonalny kurs makijażu permanentnego w naszym mieście. Polegał na tym, że wprowadzało się specjalny preparat pod skórę. Coś na zasadzie tatuażu. Tylko, że makijaż na twarzy utrzymywał się do około trzech lat, ponieważ warstwa naskórka się po jakimś czasie ściera. Nie wprowadza się go też tak głęboko, jak w przypadku normalnego tatuażu. Koleżanka dzielnie uczyła się na kursie, opowiadała mi, jak to wszystko przebiega. Zapisała się na bardzo dobry kurs, w którym uczą doświadczone kosmetyczki, które na co dzień wykonują te zabiegi w profesjonalnych salonach. Uczyły jak wykonywać makijaż brwi, kresek górnych, i ust. Ust można było zrobić kontur, i wypełnienie. Co do kresek górnych, wyglądały jak po pomalowaniu eyelinerem. Stwierdziłam, że to całkiem dobra metoda, ponieważ nie trzeba poświęcać dużo czasu rano na makijaż. Właściwie, to wcale nie trzeba się malować. Kiedy będą już zrobione usta, brwi i kreski, to zostaje ewentualnie jakiś podkład, i gotowe. Spodobały mi się zdjęcia tego makijażu, więc zgodziłam się iść jako modelka, do szkoły koleżanki.

Trochę obawiałam się, czy makijaż wykonany przez kogoś, kto dopiero się uczy, będzie odpowiednio wykonany. Na szczęście, cały czas opiekowały się nami panie kosmetyczki, które udzielały cennych uwag i wskazówek. Dzięki temu nic nie zepsułyśmy, i nie żałowałam, że się zgodziłam. Wyglądam teraz perfekcyjnie.