Polecany grill do ogrodu

 

Wybór grilla to często dla nas kwestia niezbyt trudna. Najczęściej decydujemy się na korzystanie z grilla węglowego, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Powyżej 100zł dostępnych jest natomiast o wiele więcej modeli. Jednak warto mieć na uwadze to, że grillowanie „na węglu” wcale nie jest tak bardzo tanie jak mogłoby nam się wydawać. Dodatkowo wpływa negatywnie na nasze zdrowie. 

Najlepsze grille gazowe

grill broil kingNa chwilę obecną już tak się przyzwyczailiśmy, że w kwestiach związanych z grillowaniem wybór jest oczywisty – wybieramy grill na węgiel. Od jakiegoś czasu w sprzedaży zaczęły pojawiać się jednak również ciekawsze rozwiązania. Mowa tutaj o grillach gazowych. W przeciwieństwie do grilla węglowego, jego gazowy odpowiednik będzie zdecydowanie droższy. Poniżej 500zł nie da się kupić grilla na gaz, na którego warto zwracać uwagę. Ostatnimi czasy bardzo dużą uwagę zaczął przykuwać gazowy grill Broil King. Jest to zdecydowanie sprzęt z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość. Obudowa tego grilla oraz jego najważniejsze elementy wykonane są z bardzo grubego i odpornego metalu. Dzięki temu jest on odporny na przepalanie oraz na korozję. Dodatkowo ścianki tego grilla są pokryte specjalną warstwą chroniącą grill przed negatywnym oddziaływaniem zbyt wysokiej temperatury. Grille gazowe możemy obecnie zakupić w niemal każdym markecie ogrodowym.

Na dzień dzisiejszy grille gazowe, które są godne uwagi możemy zakupić za około 1500zł. Od tej ceny zaczynają się najlepsze modele, które będą w stanie wytrzymać z nami przez wiele lat. Użytkowanie grilla gazowego jest niezwykle przyjemne. Po stronie użytkownika jest zdecydowanie mniej obowiązków niż w przypadku korzystania z grilla węglowego. Grille gazowe przede wszystkim bardzo szybko się uruchamia.