Pasmanteryjne rozwiązania do łączenia materiałów

Każda osoba, która w domowym zaciszu próbuje swoich sił w krawiectwie wie, że przy projektowania nowego pokrycia kanapy, pojawić się może problem z tym, jak utrzymać je na miejscu. Z odpowiedzią przychodzą pasmanterie i produkty, które można w nich znaleźć. Do wyboru mamy guziki, wstążki lub wygodne rzepy.

Czy warto używać rzepów?

rzepy pasmanteryjneUszyte przez nas pokrycie lub pokrowiec nigdy nie będzie idealnie przylegał do przedmiotu, na którym ma się znaleźć. Jeżeli chcemy, aby mógł być w dowolnym momencie ściągnięty i wyprany, musi pozostać luźny. Tym samym warto odpowiednio zabezpieczyć go przed przesuwaniem. W tym celu można użyć guzików albo tasiemek. Są one jednak niewygodne i każdorazowo wymagają poświęcenia czasu na wiązanie czy zapinanie pojedynczych elementów. O wiele lepszym rozwiązaniem są rzepy pasmanteryjne. Dobranie ich w odpowiednim kolorze sprawi, że nie będą się one wyróżniać na tle użytych materiałów. Do tego ich zapięcie zajmuje zaledwie kilka sekund. Można też nimi zabezpieczyć miejsca wszycia zamków błyskawicznych, aby te nie były widoczne lub nie uwierały podczas siedzenia. Aby uniknąć szybkiego zużywania się, należy wybrać niezawodne rzepy pasmanteryjne z wysokiej jakości tworzyw. Dzięki temu łatwo będzie je można wyczyścić, a one same wytrzymają dłużej niż kilka zapięć. Pamiętać też należy o wszyciu ich po wewnętrznej stronie materiału, aby mogły służyć dłużej.

Chcąc połączyć ze sobą dwa materiały, warto rozważyć użycie w tym celu rzepów. Zapina się je szybciej niż guziki i zamki błyskawiczne. Jeśli natomiast kupimy je w zaufanej pasmanterii, a materiały ich wykonania są wysokie, będą one dobrze się sprawdzać przez długi czas. Ich zastosowanie wymaga jedynie umiejętności wszycia w wybranym miejscu na materiale.