Panele szklane do kuchni – panele kuchenne

Szkło w kuchni staje się coraz bardziej popularne. Nadaje kuchni stylowy i nowoczesny wygląd. Szkło w kuchni spełnia funkcje praktyczne(łatwe do utrzymania w czystości), może powiększyć wizualnie małą kuchnię. Zazwyczaj szkło w kuchni zapełnia miejsce pomiędzy między blatem a szafkami górnymi. Standardowo używa się szkła o grubości 4 mm, krawędzie są spolerowane, nadruk kolorowy z białym poddrukiem wykonywany jest „po lewej stronie”, co powoduje, że jest zabezpieczony przed zniszczeniem lub zarysowaniem.

Panele kuchenne

 

panele kuchenneSzkło w kuchni może być barwione, jednokolorowe, określonej grubości. Szkło w kuchni powinno być hartowane ze względu na użycie temperatury(gaz, piekarnik). Montaż odbywa się poprzez bezpośrednie przyklejenie do ściany za pomocą sylikonu bezbarwnego do luster. Po upływie 24 godzin należy wypełnić szczeliny w szkle sylikonem sanitarnym lub fugą. Zamawiając szkło do kuchni należy od razu w zaznaczonych miejscach zlecić wycięcie otworów pod gniazdka elektryczne czy ścienną baterię zlewozmywakową, mierzy się środek otworu do krawędzi dolnej i bocznej.
Panele kuchenne należy montować zmatowioną stroną do ściany. Styki szyby ze ścianą trzeba uszczelnić akrylem lub silikonem, żeby nie dostawał się za nią brud. Ściana, na którą kleimy panele musi być prosta, gładka, sucha i czysta. Zazwyczaj producent oferuje możliwość wykonania grafiki na indywidualne potrzeby klienta(np. zdjęcia). Aby znaleźć odpowiednią grafikę można wybrać gotowy wzór lub wyszukać interesujący obraz. Wydruk wewnątrz szklanego panela może imitować materiał o różnych fakturach; drewno, kamienie, liście. Szkło jest zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu. Laminowanie grafiki pomiędzy tafle szkła umożliwia wykonanie nawet drzwi szklanych (hartowanych).

Do paneli szklanych do kuchni polecana jest grubość szkła od 4 do 6 mm. Wyróżnia się różne rodzaje szkła do kuchni takie jak szkło float, czyli idealnie gładkie, polerowane, przejrzyste szkło; szkło OptiWhite(w pełni przezroczyste, doskonale przepuszczające światło szkło); szkło Lacobel, czyli nieprzejrzyste szyby wykonywane metodą float.