Otwarcie wymarzonej cukierni

 

O byciu cukiernikiem marzyłam od dawna. Miałam słabość do lukrów oraz babeczek z kolorowymi posypkami. Wiedziałam jednak, że jeśli będą ich dużo jadła sama będę wyglądać jak moje wypieki. Tak bardzo jednak kochałam piec, że za nic nie chciałam z tego rezygnować.

Lada chłodnicza dba o świeżość produktów

lada chłodnicza cebeaPlan był prosty – zdobyć pieniądze na swoją własną działalność gospodarczą. Jednak jak to zrobić? Pewnego razu do mojej mamy przyszła przyjaciółka. Postanowiłam przygotować im kawę oraz jedną z moich babeczek – przepis sekretny. Kobieta była zachwycona moim wypiekiem. Pytała się mnie czy i gdzie się tego uczyłam. Zawstydziłam się, ponieważ jestem samoukiem. Stwierdziła, że bardzo chciałaby pomóc mi w prowadzeniu mojej cukierni – uczestniczy w projekcie, gdzie pomaga się właśnie młodym ludziom założyć biznes. Oferuje im się pomoc mentorską jak i finansową. Powiem szczerze, że bardzo mi to odpowiadało bo choć wypieki nie mają przede mną tajemnic to już załatwianie biznesowych spraw owszem. Kiedy dokonaliśmy formalności i znalazłam lokal pierwszym moim zakupem była sprawdzona lada chłodnicza cebea. Czytałam o niej bardzo dużo pozytywnych opinii. Przemówiła do mnie przede wszystkim możliwość regulowania temperatury co w przypadku niektórych ciast i ciasteczek było kluczowe. Miałam nadzieję, że moje wypieki zostaną ciepło przyjęte i być może będę musiała zakupić drugą do kompletu. Do otwarcia cukierni przygotowywałam się długo i pieczałowicie. Na szczęście wszystko się udało.

Moja lada chłodnicza spisuje się lepiej niż na medal. Jej dół pasuje idealnie do wystroju mojej cukierni, szklana szyba zaś eksponuje moje wypieki. Moja mama jest bardzo ze mnie dumna, czasem mi pomaga. Uwielbia zmywać z szyby lady chłodniczej małe ślady po rączkach.