Organizacja wesela – zespół na wesele

Organizacja przyjęcia weselnego składa się z wielu elementów. Trzeba zaplanować całe przedsięwzięcie począwszy od przygotowań w domu panny młodej, przez uroczystość w kościele aż do przyjęcia weselnego i profesjonalny cover band. Jeśli chodzi o przygotowania w domu przyszłej panny młodej, to najwięcej pracy ma tam fotograf, który dokumentuje proces przygotowań i rodzicielskie błogosławieństwo.

Sala weselna, zespół na wesele, fotograf ślubny – co najważniejsze?

 

zespół na weselePrzed domem zazwyczaj czeka już orkiestra, która wykonuje marsze i inne tego rodzaju utwory instrumentalne, a także przystrojony samochód, jeżeli kościół znajduje się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Orkiestra to zazwyczaj te same osoby, które podczas przyjęcia weselnego będą występować jako cover band, zapewniając niepowtarzalną zabawę dla pary młodej i gości. Uroczystość w kościele to już bardziej złożona sprawa. Wystrój świątyni, oprawa muzyczna, praca fotografa i kamerzysty to bardzo elementy, na które młodzi zwracają dzisiaj dużą uwagę. Spójne dekoracje kościoła przeważnie dopasowane są do przewodniego koloru, który dominuje również w strojach nowożeńców oraz w wystroju sali weselnej. Po zakończeniu mszy, młodzi oraz zaproszeni goście jadą do lokalu w którym odbędzie się przyjęcie.
Wszystkich zgromadzonych wita obsługa kelnerska i grupa muzyczna. Dobry zespół na wesele powinien łączyć w sobie walory profesjonalnego muzycznego przygotowania i inwencji w zakresie prowadzenia gier i zabaw. Oprócz muzyki ważnym elementem wesela jest catering. W ofercie punktów gastronomicznych zajmujących się obsługą przyjęć okazjonalnych znajdują się gorące dania, bary sałatkowe, stoły szwedzkie, a także słodycze. W nowoczesnej obsłudze wesel coraz częściej odchodzi się od ustawiania przekąsek i napojów na stołach przy których siedzą goście.

Całość jedzenia znajduje się na specjalnie do tego zaaranżowanych stołach w innej części sali, która nie jest również przeznaczona do zabawy. Sala taneczna jest dostępna w całości dla zespołu muzycznego i tańczących. Profesjonalny zespół na wesele dysponuje sporą ilością zabaw i gier towarzyskich, a największa aktywność w tej dziedzinie następuje w okolicach północy podczas obrzędu oczepin.