Okno dachowe zasilane energią słoneczną

Mamy poddasze – jak wielu ludzi. I chcemy je urządzić. Chcemy, aby można było z niego korzystać jak z normalnego pomieszczenia, w którym się pracuje lub mieszka. Chcemy, aby nasze poddasze stało się przytulnym pokojem lub nawet salonem. Kupujemy więc okna dachowe. Dzięki nim mamy naturalne światło i możemy zaczerpnąć świeżego powietrza.

Jakie udogodnienia oferują współczesne okna dachowe?

okna dachoweMało tego, możemy pójść o krok dalej i kupić okno dachowe z balkonem. Brzmi rewelacyjnie? Ale to nie wszystko. Można mieć okna na prąd programowalne i sterowane zdalnie. Można pójść jeszcze o jeden, kolejny krok dalej. Okna z wbudowaną baterią słoneczną. Takie okno, podobnie jak inne okna na energię elektryczną, może być sterowane pilotem, posiada czujniki deszczu powodujące, że kiedy tylko zacznie padać okno zostanie zamknięte. Posiada też inne programowalne funkcje.

Zainstalowanie takiego okna ma swoje plusy. Jedną z największych zalet jest fakt, że nie trzeba prowadzić przewodów elektrycznych. Bateria jest dosyć pojemna. Energii w baterii wystarczy na około trzystu cykli otwierania i zamykania. Co więcej okna posiadają wentylację, która jest sterowana za pomocą energii. Szyby są bezpieczne i łatwo zmywalne. Jeżeli ktoś posiada platformę sterowania io-homecontrol®, to powinien być zadowolony. Ten model okna dachowego jest kompatybilny z tą platformą. Ale gdzie najlepiej stosować takie okna dachowe? W szczególności tam, gdzie z jakichś powodów nie możemy doprowadzić zasilania elektrycznego. Tam, gdzie komfort użytkowania stanowi priorytet. W pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność, a więc kuchnie, łazienki itd. Poza tym tam, gdzie chcemy mieć nowoczesne wnętrza.

Okno dachowe z balkonem – to już rewelacja. Ale okno dachowe z balkonem sterowane energią elektryczna i to z baterii słonecznych – to dopiero fantazja. Nasi dziadkowie mogli o tym pomarzyć. Ale to nie science-fiction. Takie coś możemy mieć u siebie w domu. Takie rozwiązanie znacznie zwiększy komfort użytkowania. Ono uczyni nasze poddasze miejscem przyjemnym i funkcjonalnym.