Okna i żaluzje w domu

Tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji okien PCV zostało wynalezione już w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku ,jednak dopiero po upływie kolejnego wielu znalazło zastosowanie przy wytwarzaniu takich przedmiotów jak okna PCV. Pierwsze okna PCV powstały w drugiej połowie dwudziestego wieku w Niemczech.

żaluzjeOkna są odgrodzeniem a jednocześnie połączeniem dwóch środowisk – świata wewnętrznego i zewnętrznego. Służą do oświetlania pomieszczeń ,zapewniają termoizolację a także prawidłową wymianę powietrza. Mocno naświetlone obiekty bardzo często wymagają montażu rolet wewnętrznych lub żaluzji w celu zredukowania wpadającego po pomieszczeń światła. Rolety wewnętrzne i żaluzje dzięki bogactwu dostępnych wzorów, modeli ,tkanin oraz kolorów doskonale spełniają także funkcję dekoracyjną. Zasłonięte okna są również podstawą do dobrego i zdrowego snu.
Klasyczne rolety wewnętrzne zazwyczaj montuje się na suficie lub na ścianie. Możliwość montażu rolet na suficie może okazać się bardzo pomocne w przypadku posiadania okien o niestandardowych wymiarach lub w przypadku posiadania zbyt głębokich wnęk okiennych. Rolety mocowane bezpośrednio do okien instaluje się za pomocą wkrętów lub dwustronnej taśmy samoprzylepnej co w przypadku ewentualnego ,późniejszego demontażu rolet pozwala na zachowanie ramy okien w nienaruszonym stanie. Mechanizmy w których zamontowane są rolety oferują różne rozwiązania pozwalające na dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb. Rolka rolety może pozostać odsłonięta lub osadzona w kasetach dodających nieco estetyki w stosunku do klasycznych modeli. Poziom wysokości tkaniny w rolecie może być sterowany ręcznie lub za pomocą mechanizmu czy nawet pilota. Firmy zajmujące się produkowaniem tego typu rozwiązań można znaleźć na terenie większych miast.

Przykładem miasta mogącym pochwalić się producentami o dużym doświadczeniu jest Lublin. W przypadku okna o wielkim formacie ,gdzie nie ma możliwości instalacji standardowej rolety ,pomocną rzeczą służącą do zredukowania wpadającego światła będą rolety wielkogabarytowe które są przeznaczone do montażu na dużych powierzchniach.