Ogrzewanie – to podstawa istnienia budynków mieszkalnych

Aby zbudować dom, trzeba postawić mury, a na nich dach. To wie nawet małe dziecko. W przedszkolach najbardziej popularnymi rysunkami są właśnie domy. Mają mury, dachy, okna i drzwi. Obok może być płot i ogródek. Jednak na tych rysunkach naszych milusińskich nie widać żadnego ogrzewania. Sugeruje to tylko stojący na dachu komin. Dziecko wie, że dom – to ciepło. A czy dorosły o tym wie?

Sposoby ogrzewania budynków mieszkalnych

ekogroszek pakowanyDorosły oczywiście także wie, że dom – to ciepło, jednak bardziej skłania się do tego, aby myśleć o cieple z centralnego ogrzewania, niż o cieple mentalnym. Ma na to swoje sposoby i stara się je wykorzystywać w miarę własnych możliwości finansowych. Bardzo dobrym pomysłem jest ogrzewanie centralne budynku. Wtedy mamy wszystko docieplone równomiernie i nie musimy martwić się o nagle pojawiające się zacieki wilgoci na ścianach. Oczywiście ważne jest zewnętrzne docieplenie budynku, oraz szczelne okna, wtedy centralne ogrzewanie działa najbardziej korzystnie, a nasze finanse nie uciekają szparami razem z wiatrem. Punktem najważniejszym centralnego ogrzewania jest kocioł. To on jest odpowiedzialny za rozprzestrzeniające się po domu ciepło. Można zamontować kocioł na ekogroszek, wtedy docieplenie jest tańsze, oraz przy okazji ekologiczne. Tani, wysokoenergetyczny ekogroszek ze Śląska można zakupić praktycznie wszędzie. I nie ma się co martwić, że w sezonie grzewczym go braknie. Dom można także ogrzewać na paliwo stałe, oraz np. gazem. Jeśli chodzi o gaz, człowiek praktycznie w ogóle nie bierze udziału w pracy kotła. Wszystko jest zautomatyzowane.

Sposoby ogrzewania budynków mieszkalnych są różne. Wiadomo, że dom trzeba ogrzewać, ponieważ dom – to nie obora i człowiek sam nie wydziela tyle ciepła, co zwierzęta gospodarskie. 

Więcej znajdziesz na http://energoret.pl