Odwiedzam przed zawodami hurtownię żeglarską

Jak co roku planujemy zorganizować zawody regatowe. Nasza ekipa od kilku lat się tym zajmuje i bardzo lubimy taką rywalizację. Wszyscy przy tym się świetnie bawimy. W tym roku muszę zainwestować w kilka drobiazgów do swojej żaglówki.

W hurtowni żeglarskiej kupiłem cały niezbędny sprzęt

hurtownia żeglarskaOjciec mojego znajomego prowadzi hurtownię, w której można zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne żeglarzowi. Ta hurtownia żeglarska działa od kilkunastu lat i od kiedy pamiętam to robię tam zakupy. Sprawdziłem swój sprzęt i zrobiłem listę niezbędnych rzeczy do kupienia. Dobrze, że ta hurtownia żeglarska jest czynna również w niedzielę i spokojnie mogę zrobić zakupy. W tygodniu pracuję do późna i nie mam czasu na takie sprawy. Na zakupy zabrał się ze mną Karol, który będzie pływał w przeciwnej ekipie. Także musi kupić kilka rzeczy a przede wszystkim nowe liny. Pojechaliśmy więc razem. Ta hurtownia żeglarska czynna jest od ósmej rano i o tej porze nie ma zbyt wielu klientów. Na spokojnie wybraliśmy niezbędny sprzęt i mogliśmy przystąpić do przygotowań. Do zawodów zostały zaledwie dwa tygodnie i wszystko musi być wymienione na czas. Zapakowaliśmy cały sprzęt do bagażnika i pojechaliśmy na przystań. Moja żaglówka prezentowała się dość dobrze ale wiem, że jak wymienię co niezbędne to będzie wyglądała jak nowa. W tym roku zamierzam wygrać te zawody. W mojej ekipie są dość mocni ludzie, ale tylko ja posiadam patent sternika. Wiem jednak, ze sobie świetnie ze wszystkim damy radę. Dobrze, że jest ta hurtownia żeglarska u nas.

Zawody udało mi się wygrać. Wszystko dzięki zakupom, które zrobiłem w hurtowni, ponieważ dzięki temu żaglówka nie zawiodła mnie ani razu. Zawsze na bieżąco wszystko wymieniam i mój sprzęt działa jak należy. To bardzo ważne.