Odszkodowanie za pogryzienie

 

Nawet najbardziej zapobiegawczy człowiek nie jest w stanie przewidzieć sytuacji losowych, które spotykają każdego z nas. Wypadki zdarzają się w domu, w pracy, na urlopie, albo na zakupach i często są wynikiem niefortunnego złożenia się okoliczności. 

Czy osoba pogryziona przez psa dostanie odszkodowanie?

pogryzienie przez psa odszkodowanieMówi się, że wypadki chodzą po ludziach i jest w tym dużo prawdy, bo możemy im ulec w domu, w pracy i w drodze do niej, a nawet na spacerze z psem. Aby się zabezpieczyć przed ich ewentualnymi negatywnymi skutkami, ubezpieczamy się gwarantując sobie wypłatę odszkodowania w sytuacji niezdolności do pracy. Zakład ubezpieczeń pogryzienie przez psa odszkodowanie wypłaca każdej poszkodowanej osobie, która opłacała regularnie składki. Co do zwierząt nigdy nie wiemy które i kiedy może zaatakować. Istnieją rasy mniej lub bardziej agresywne, ale to od tresury  i warunków w jakich żyje pies zależy jak zachowa się zwierzę. Najczęściej ofiarami pogryzień przez psy są dzieci, które ufnie podchodzą do tych zwierząt i zawsze chętnie je głaszczą nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Bywa, ze nasz domowy pupil zaczyna się zachowywać agresywnie i stwarza zagrożenie dla domowników. Jeżeli pogryzie nas bezpański pies, to istnieje ryzyko, że ma wściekliznę, a wtedy konieczne będzie poddanie się bolesnym zastrzykom. Wysokość odszkodowania będzie zależeć od wielkości obrażeń jakich doznamy podczas ataku psa i tego, czy konieczna będzie długa hospitalizacja. Psy są nieprzewidywalne i zawsze należy zachować dystans.

Nie każde ubezpieczenie ma w swoim zakresie wypłatę odszkodowania z tytułu pogryzienia przez psa. Dlatego w trakcie podpisywania umowy z ubezpieczycielem należy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia jakiemu będziemy podlegać. Ponieważ mamy dużo bezpańskich psów, to coraz częściej dochodzi do pogryzień.