Obóz językowy to nie kara

Pamiętam jak byłam dzieckiem i zawsze bałam się wywiadówki z rodzicami. Wtedy tyko myślałam co złego przeskrobałam i czy się dobrze uczyłam, a może gdzieś mi wpadła jedynka, która była zmorą wielu uczniów. Jak były dobre oceny to nie musiałam się czego bać. Dzieci w szkołach uczą się na oceny, oceny odzwierciedlają umiejętności w różnych przedmiotach w matematyce, języku polskim, biologii, geografii lub języku obcym.

obozy jezykowe londynGdy nam nie idzie z jakiegoś przedmiotu, wtedy rodzice starają się pomóc w nauce sami albo przez korepetycje. A co się dzieje gdy dziecko ledwo co zdało do następnej klasy lub ma w sierpniu poprawkę z np. języka angielskiego. Przecież wiemy że nasze dziecko się samo tego nie nauczy. Więc możemy wtedy swoją pociechę wysłać na obozy językowe. Oczywiście znając dziecko będą protesty, płacz, lament. Ale czy będzie aż tak źle?
Takie obozy językowe można spędzić za granicą lub w Polsce. Oczywiście wszystko zależy od ceny danego obozu oraz czasu ile może trwać. Takie obozy to na pewno nie są zniszczone wakacje. Faktycznie nasze dzieci nie będą spędzać czasu ze swoimi przyjaciółmi ze szkoły lub z osiedla. Ale na takim obozie może zawrzeć nowe przyjaźnie, a co najważniejsze nauczyć się języka angielskiego. W zależności od miejsca kursu przewidziane są odpowiednio inne atrakcje tzn. nad morzem na pewno wodne kąpiele, natomiast w górach pisze wędrówki po pięknych polskich górach.
Zajęcia językowe prowadzone są codziennie, ale w różnorodnych formach. Głównym celem zajęć jest poszerzanie słownictwa i biegła rozmowa między sobą w języku obcym. Po zajęcia są zabawy, dyskoteki, spacery o zachodzie lub wschodzie słońca oraz zwiedzanie miejsca w którym się spędza wakacje. Po takim obozie każdy uczestnik, który zdaje kurs dostaje certyfikat.

Taki certyfikat uważany jest w szkołach lub na innych kurach językowych. Z pewnością dziecko po takim kursie przyjedzie do domu wypoczęte i zadowolone z nowymi przyjaciółmi. Natomiast gdy nasze dziecko zda poprawkę lub w następnym roku szkolnym zabłyśnie na języku angielskim, to wtedy my rodzice będziemy zadowoleni z wakacji jakie spędziło nasze dziecko.