Nowoczesny ekologiczny kominek narożny

Mieszkam w pięknym domu odziedziczonym po babci. Kocham go, ale rozmieszczenie pomieszczeń pozostawia wiele do życzenia. Jakiś czas temu zdecydowałam się na remont salonu i połączenie go z znajdującym się obok, właściwie przez nikogo nie używanym gabinetem. Dzięki wyburzeniu dwóch ścian otrzymaliśmy naprawdę sporych rozmiarów salon.

Kominek narożny pasuje do mojego salonu

ekologiczne kominki narożneMiałam wiele pomysłów na nową aranżację salonu. Chciałam by był on w jasnych kolorach, a jego centralnym punktem był kominek. Przejrzałam bardzo dużo gazet dotyczących aranżacji wnętrz, odwiedziłam też mnóstwo stron internetowych poświęconych temu tematowi. Rozmawiałam również ze znajomymi, którzy w swoim domu mają kominki. Wszystko to wpłynęło na to, że zdecydowałam się na umieszczenie w moim salonie biokominka narożnego. Dlaczego? Głównie dlatego, że ekologiczne kominki narożne są bardzo bezpieczne. Posiadają one specjalne zabezpieczenie, które zapobiega groźnym sytuacjom jaką mogłoby być np. rozlanie się biopaliwa. Tym specjalistycznym zabezpieczeniem jest wkład chłonny. Do tego, ponieważ mój salon jest bardzo duży to taki narożny kominek, z którego płomień widoczny jest z dwóch stron, a nie tylko od przodu, wygląda po prostu najlepiej. Upiększa on pomieszczenie, bo widać go z każdego miejsca w pokoju, a muszę dodać, że w salonie mamy kanapę i sofę oraz dwa fotele, które są tak umieszczone, że z każdego tego mebla można podziwiać ogień z kominka. Wygląda on naprawdę magicznie.

Muszę przyznać, że kominek w nowym salonie prezentuje się świetnie. Jasno-pastelowe ściany chciałam ożywić mocnym akcentem, więc kupiłam kominek w czarnym kolorze. Jest on w stylu nowoczesnym, więc kontrast między nim, a prostymi meblami daje bardzo ciekawy efekt. Strasznie mi podoba i kominek, jak i całe wnętrze.