Nowoczesne rusztowanie wysokościowe

Rusztowania dostępne są w bardzo wielu różnych wariantach i systemach, niejednokrotnie różniących się od siebie tylko niewielkimi szczegółami. Zdarza się jednak iż mają bardzo odmienną funkcjonalność, zwłaszcza jeśli nie są wzorowane na starych szkieletach do rusztowań, które obecnie używane są coraz bardziej sporadycznie, z racji niekoniecznie wysokiej funkcjonalności.

Rusztowania do pracy przy konstrukcjach wysokich

rusztowania plettac - cena zakupuWśród załóg budowlanych dominują głównie te rusztowania, które najczęściej wykorzystywane są podczas pracy. Dla wielu załóg pracujących przy budowie i wykończeniu, najbardziej przydatne są rusztowania w systemie Plettac. Te rusztowania są zawsze szersze i wyższe niż standardowe szkielety, a tym samym umożliwiają na swobodną pracę na dużej przestrzeni, takiej jak ściany budowanych i wykańczanych budynków. Są one na tyle rozpowszechnione iż niemal w każdym dużym markecie budowlanym można dostać rusztowania Plettac – cena zakupu zestawu rusztowania w tym systemie jest tylko nieznacznie wyższa od kosztów standardowego szkieletu do rusztowań ogólnego przeznaczenia. Dla załóg budowlanych często jest ono znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne, głównie ze względu na moduły, jakie można dołączyć. Moduły rusztowania mające schody lub balkony dostępowe nie są może żadną nowością, gdyż występują w wielu różnych systemach rusztowania, aczkolwiek w tym wypadku są znacznie wygodniejsze, z racji szerokości podłogi rusztowania, zazwyczaj dwukrotnie szerszej niż standardowe podłogi w rusztowaniach wysokościowych.

Szkielety w standardzie Plettac są również zawsze mocowane na bardzo solidne złączki, zapobiegające możliwości rozejścia się konstrukcji pod wpływem bardzo wysokiego obciążenia. Rusztowania dzięki temu mają znacznie większą ładowność.