Nowa forma poliwęglanu na rynku

Poliwęglan jest jednym z najbardziej popularnych tworzyw sztucznych. W ostatnich latach znaleziono dla niego nowe zadanie, tworząc z niego nową formę. Forma ta już znalazła szerokie zastosowanie.  Poliwęglan jest materiałem o niezwykłej wytrzymałości oraz doskonałej przezroczystości. Stosuje się go zamiast szkła, gdyż ma lepszą wytrzymałość. 

Co można zrobić z poliwęglanu komorowego

poliwęglan kanalikowyW ostatnich latach wzmocniono poliwęglan, tworząc z niego tak zwany poliwęglan kanalikowy. Inna nazwa to poliwęglan komorowy, a wygląda on jakby składał się z pustych, kwadratowych rurek, Jest to lekkie tworzywo posiadające doskonałe właściwości mechaniczne i dobrą przezroczystość. Dzięki odporności na uderzenia i wytrzymałości o wiele większej niż szkło, z powodzeniem wykorzystuje się  je w architekturze. Poliwęglan jest w dodatku dobrym termoizolatorem. Te wszystkie wymienione wyżej cechy powodują, że znajduje on szerokie zastosowanie w budownictwie. Czy są to szklarnie, czy przeszklone dachy, czy na przykład wiaty przystankowe- wszędzie, poliwęglan używa się jako bezpieczniejszy substytut szkła. Dodatkowym atutem tego materiału  jest to, że można go różnorodnie zabarwiać. Na rynku najcześciej dostępne są płyty bezbarwne lub mleczne lub brązowe. Producenci umożliwiają jednak możliwość zabarwienia tworzywa na dowolny, wybrany przez nas kolor. Jest to doskonałe rozwiązanie dla architektów, którzy mogą stworzyć i zrealizować dzięki temu ciekawe projekty różnobarwnych obiektów lub dla wzorników, którzy mają pole do popisu w tworzeniu ciekawych rozwiązań w przedmiotach codziennego użytku.

Poliwęglan kanalikowy posiada bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle i architekturze. Jako materiał o przezroczystości szkła lecz o o wiele lepszych właściwościach, stał się dla niego ciekawą alternatywą. Można też dzięki niemu tworzyć duże, ale lekkie konstrukcje, odporne na działanie czynników zewnętrznych.